Partnerzy serwisu:

Wzajemne honorowanie biletów KM, IC oraz ŁKA od 29 sierpnia

inf. pras oprac. JM 26.08.2021 5,5k

Wzajemne honorowanie biletów KM, IC oraz ŁKA od 29 sierpnia
Fot. Nicolas Biały, SM42.pl
Korekta rozkładu jazdy pociągów wchodząca 29 sierpnia spowoduje spore utrudnienia w ruchu pociągów. Na czas utrudnień Koleje Mazowieckie będą wzajemnie honorować z PKP Intercity i ŁKA. Wcześniej podobne porozumienie podpisano z ZTM.
W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót na Warszawie Zachodniej szykują się duże zmiany w funkcjonowaniu stacji. Od niedzieli 29 sierpnia dostęp do peronów będzie możliwy tylko od strony Alej Jerozolimskich. Skrócone zostaną relacje pociągów KM i SKM na linii obwodowej oraz pociągów lotniskowych KM. O utrudnieniach pisaliśmy dokładnie tutaj.

Honorowanie biletów KM - PKP IC

Jak informowano wcześniej, od 29 sierpnia do 6 listopada wprowadzone zostanie honorowanie biletów KM w wybranych autobusach uruchamianych przez ZTM. Jak się okazuje, to jednak nie wszystko. Koleje Mazowieckie podały właśnie, że tego samego dnia wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów we wszystkich pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie i PKP Intercity - i to aż do 11 grudnia 2021 roku. Obejmie ono odcinki:
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście (w obu kierunkach);
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna (w obu kierunkach);
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska (w obu kierunkach).
Wzajemne honorowanie obejmuje ważne bilety (w tym na przewóz bagażu i psa) wydane na przejazdy pociągami PKP IC oraz ważne bilety wydane na przejazdy pociągami KM.
Podróżni z biletami KM:
• będą mogli korzystać z przejazdów pociągami PKP IC w wagonach klasy 2 z miejscami do siedzenia bez konieczności zakupu odpłatnego biletu dodatkowego na miejsca do siedzenia (miejscówki),
• będą mogli przewieźć bagaż i psa na podstawie ważnego biletu na przejazd,
• będą mogli przewieźć rower wyłącznie w pociągu PKP IC wyznaczonym do przewozu rowerów na miejscu do tego przeznaczonym, po wykupieniu rezerwacji miejsca przeznaczonego dla osoby przewożącej rower i biletu na przewóz roweru zgodnie z TP-IC oraz RPO-IC - podał przewoźnik

Honorowanie biletów KM - ŁKA

Wzajemne honorowanie biletów we wszystkich pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną  - również do 11 grudnia 2021. Będzie obowiązywać na odcinkach:
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście (w obu kierunkach);
• Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna (w obu kierunkach).
Honorowanie będzie dotyczyć biletów KM oraz ŁKA (kategorii ŁKA Sprinter) w terminach kursowania pociągów kategorii ŁKA Sprinter, tj. w weekendy oraz dni świąteczne. Powyższe obejmuje również ważne bilety ŁKA sp. z o.o. na przewóz bagażu i psa oraz nieodpłatne kupony na przewóz roweru. Podróżni z biletami KM będą mogli przewieźć bagaż/psa/rower pociągiem ŁKA Sprinter na podstawie ważnego biletu na przejazd.

KM zastrzegają, że honorowanie może przestać obowiązywać po wprowadzeniu przepisami prawa obostrzeń dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID – 19 i koniecznością ograniczenia liczby podróżnych przewożonych jednocześnie danym pociągiem.

Do tego w związku z zamknięciem torowym na linii nr 3 i odwołaniem pociągu „Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej” sp. z o.o. w okresie 29 sierpnia – 6 listopada 2021 r. wprowadzone zostaje honorowanie wszystkich biletów ŁKA w pociągu KM nr 91120/1 Mazovia na odcinku Kutno – Łowicz Gł. (w jedną stronę). Podróżni z biletami ŁKA będą mogli przewieźć bagaż/psa/rower pociągiem KM na podstawie ważnego biletu na przejazd. Dodatkowo w ww. pociągu zostały wyznaczone dodatkowe postoje handlowe na stacjach/przystankach osobowych na odcinku Kutno – Łowicz Gł - podały KM.

Nadal obowiązuje także wzajemne honorowanie wszystkich biletów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) Kolei Mazowieckich (KM) i Polregio, oraz wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM w związku z pracami w stacji Warszawa Targówek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony