Partnerzy serwisu:

Wysyp autobusów zastępczych za pociągi Przewozów Regionalnych

Martyn Janduła 11.09.2017 3,3k

Wysyp autobusów zastępczych za pociągi Przewozów Regionalnych
Fot. Przewozy Regionalne
Przewozy Regionalne poszukują wykonawców przewozów pasażerów w ramach autobusowej komunikacji zastępczej na kolejnych trasach. Tym razem mowa o województwie zachodniopomorskim i małopolskim.
Przewozy Regionalne ogłaszają kolejne przetargi, których celem jest znalezienie wykonawców usługi przewozu pasażerów komunikacja autobusową w zastępstwie pociągów. Utrudnienia szykują się zatem na dwóch małopolskich odcinkach oraz jednym w województwie zachodniopomorskim.

Kolejne utrudnienia w Małopolsce

Zastępcza komunikacja autobusowa pojawi się na odcinku Skawina – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Skawina oraz Skawina – Radziszów – Skawina. Jak informuje Dominik Lebda z Przewozów Regionalnych, zastępcza komunikacja autobusowa wprowadzana jest z uwagi na prace torowe prowadzone przez Polskie Linie Kolejowe.

Przewozy Regionalne zastrzegają, że usługi w zakresie przewozu podróżnych zastępczą komunikacja autobusową mają być realizowane autobusami o pojemności minimum 49 miejsc siedzących. Pojazdy mają być wyposażone również w sprawną klimatyzację. Rok ich produkcji ma być nie starszy niż 2007 roku. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości przewozów o 30% w przypadku ewentualnych zmian organizacyjnych spowodowanych pracami inwestycyjnymi, awaryjnymi zamknięciami torowymi lub zmianami rozkładu jazdy pociągów. Zastępcza komunikacja autobusowa uruchomiona zostanie na tym odcinku w dwóch terminach. Pierwszy dotyczy okresu od 2 do 31 października zaś drugi – od 6 do 10 listopada.

Zastępcza komunikacja autobusowa pojawi się również na odcinku Wadowice – Bielsko Biała Główna – Wadowice. Tutaj warunki techniczne przetargu nie odbiegają od poprzedniego postępowania. Zamawiający wymaga tak samo pojemnych autobusów z klimatyzacją. Inny jest za to termin realizacji kursów zastępczej komunikacji. Pasażerowie, zamiast pociągiem, pojadą autobusami od 16 do 20 października oraz od 23 do 27 października.

Jak się okazuje, utrudnień dla pasażerów jest więcej. Wcześniej informowaliśmy także, że zastępcza komunikacja autobusowa pojawiła się na odcinku Tarnów Mościce – Łowczówek Pleśna oraz Tarnów Mościce – Bogoniowice Ciężkowice. PKP PLK zaplanowały całodobowe zamknięcia torów z powodu modernizacji infrastruktury kolejowej. Realizacja zadania ma potrwać od 4 września do 18 września. Więcej na ten temat tutaj.

W Zachodniopomorskim też ZKA

Oddzielny przetarg na autobusową komunikację zastępczą prowadzony jest także w województwie zachodniopomorskim. Pasażerowie do autobusów przesiądą się na trasie Rąbino – Świdwin – Rąbino.

Postępowanie przetargowe ma być prowadzone dwuetapowo. W pierwszym etapie oferenci składają oferty w formie papierowej, zaś w drugim etapie następuje złożenie oferty finalnej w formie papierowej lub elektronicznej. Zamawiający wymaga pojazdu, który będzie w stanie pomieścić minimum 70 osób. Do realizacji zaplanowano 2 704 wozokilometry.

– Zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rąbino – Świdwin – Rąbino, zaplanowaną na cztery dni, wprowadziliśmy z uwagi na prace utrzymaniowe prowadzone przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe. Polegają one m.in. na wymianie mostownic i podkładów – informuje Dominik Lebda z Przewozów Regionalnych. Komunikacja zastępcza ma funkcjonować od 16 do 20 października 2017 roku. We wszystkich postępowaniach o wygranej decyduje cena.

ZKA wprowadzona ma zostać także na połączeniach z Piły do Szczecina, a także na odcinku Kwidzyn – Grudziądz. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony