Partnerzy serwisu:

Wystartował wakacyjny rozkład Kolei Śląskich

Jakub Madrjas 12.06.2018 21

Wystartował wakacyjny rozkład Kolei Śląskich
11.06.2018r. | Wodzisław Śląski | EN57-224 jako osobowy rel. Wodzisław Śląski - RybnikFot. Patryk Farana
Korekta rozkładu jazdy przyniosła nowe połączenia kolejowe nie tylko Wielkopolsce. Swoją ofertę rozszerzyły też Koleje Śląskie.
Szybka kolej miejska dla Rybnika i Wodzisławia, weekendowe wahadło między Ustroniem a Wisłą i postoje nad jeziorem Pogoria w Dąbrowie Górniczej – to kilka z najważniejszych nowości w wakacyjnym rozkładzie Kolei Śląskich,. o którym pisaliśmy tutaj.

Najciekawszym projektem jest kolejna linia, na której zwiększono liczbę połączeń między miastami dzięki dofinansowaniu gmin. Dzięki temu kursuje aż 27 par pociągów między Rybnikiem a Wodzisławiem. Jak się sprawują? W poniedziałek niestety trzeba było odwołać jeden pociąg. - W jednym przypadku z przyczyn technicznych musieliśmy odwołać kurs, wówczas zapewniona była możliwość przejazdu na podstawie naszych biletów pociągiem IC. Dzisiaj nie odnotowujemy większych zakłóceń w ruchu pociągów na tej trasie - mówi "RK" rzeczniczka przewoźnika Magdalena Iwańska.

Przewoźnik nie podaje frekwencji w nowych kursach. - W przypadku całkiem nowych połączeń potrzebna nieco więcej czasu, by ludzie przyzwyczaili się do tego, ze mają do wyboru taką formę transportu - mówi rzeczniczka. 

Coraz bardziej popularny jest za to kursujący już od dłuższego czasu pociąg Ornak do Zakopanego. - Na stacji docelowej wysiadło w niedzielę blisko 80 osób (przy czym wymiana podróżnych trwa oczywiście również na stacjach pośrednich) - informuje przedstawicielka KŚ.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony