Partnerzy serwisu:

Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino [zdjęcia]

Michał Szymajda 14.04.2016 1,5k

arrow
arrow
Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino [zdjęcia]
Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino [zdjęcia]
Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino [zdjęcia]
Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino [zdjęcia]
Wystartowała Strefa Ciszy w Pendolino [zdjęcia]
Od 14 kwietnia pasażerowie wszystkich pociągów Express Intercity Premium mogą wybrać miejsca w Strefie Ciszy. Nowe rozwiązanie to propozycja dla tych, którzy podczas podróży chcą zrelaksować się czy popracować.
PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w Polsce testuje takie udogodnienie. Przez ostatni miesiąc, gdy trwała przedsprzedaż biletów na Strefy Ciszy w Pendolino sprzedano ponad 8 tysięcy biletów. 14 kwietnia, z momentem startu oferty, skorzysta z niej ponad 600 osób.

Na potrzeby Strefy Ciszy przygotowano wagon nr 7 (kl. 2) w składach EIP. O tym, że jest to obszar, w którym podróżni proszeni są o ciche zachowanie informują specjalne zawieszki przy oknach oraz piktogramy umieszczone na drzwiach wejściowych z korytarza do przedziału pasażerskiego (chociaż w pociągu z Bielska-Białej do Gdyni Głównej jeszcze naklejek nie było).

– Strefa Ciszy to miejsce przeznaczone dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że współpasażerowie chcą podróżować w spokoju. Z nowej usługi będą mogły skorzystać osoby jadące składami EIP m.in. z Warszawy do Krakowa, Katowic, Trójmiasta czy Wrocławia – powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Bilet na Strefę Ciszy w Pendolino można kupić w kasie i przez internet. Usługa ta pasażerowi zostanie zaproponowana po zgłoszeniu chęci podróży pociągiem Pendolino. W czasie dokonywania transakcji zostają przedstawione mu zasady panujące w strefie. Aby sfinalizować zakup biletu, musi je zaakceptować. Za przejazd w strefie pasażer nie płaci dodatkowo – cena jest taka sama jak za bilet w klasie 2.

Strefa Ciszy pilotażowo przez dwa miesiące

– Strefa Ciszy to rozwiązanie, które od kilku lat funkcjonuje w krajach Europy Zachodniej. Korzystają z niego m.in. pasażerowie kolei czeskich, holenderskich, niemieckich czy austriackich. Sugestie i pomysły dot. wprowadzenia podobnego rozwiązania trafiały do PKP Intercity ze strony samych pasażerów. Dodatkowo badania przeprowadzone wśród klientów, potwierdziły atrakcyjność rozwiązania: ponad połowa podróżnych uznała Strefy Ciszy za ciekawy pomysł – poinformowała rzeczniczka PKP Intercity. Zainteresowanie usługą PKP Intercity będzie badać przez dwa miesiące. W tym czasie chce poznać opinie pasażerów oraz drużyny konduktorskiej. Po tym czasie przewoźnik zdecyduje, czy usługa pozostanie w pociągach kategorii EIP i czy będzie rozszerzana na inne kategorie: EIC, IC i TLK.

Pierwsi pasażerowie zadowoleni

Pierwsi pasażerowie, których „Rynek Kolejowy” zapytał o usługę, w większości widzą wyłącznie dobre strony oferty.

– Podróżowałem dziś z Trójmiasta do Warszawy, teraz wracam do Trójmiasta i specjalnie wybrałem wagon siódmy. Uważam, że to dobry pomysł, nikt nie przeszkadza mi w pracy na komputerze, ja również zachowuję się cicho – powiedział jeden z pasażerów EIP kursującego na trasie Bielsko-Biała – Gdynia Główna.

– Uważam, że to dobry pomysł, ale przyznam, że poza Strefą Ciszy i tak mam problem z korzystaniem z telefonu w Pendolino. Próbowałam wysłać smsa i przez większość trasy po prostu nie miałam zasięgu – skomentowała inna pasażerka tego samego pociągu. Według styczniowych zapowiedzi PKP Intercity zarówno wzmacniacze sygnału GSM jak i internet w Pendolino pojawią się w połowie roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony