Partnerzy serwisu:

Nowy rozkład jazdy wystartował

Jakub Madrjas 11.12.2016 354

arrow
arrow
Nowy rozkład jazdy wystartował
Fot. PKP PLK
Nowy rozkład jazdy wystartował
Nowy rozkład jazdy wystartował
Nowy rozkład jazdy wystartował
Nowy rozkład jazdy wystartował
Nowy rozkład jazdy wystartował
Do godziny 8.00 na trasy wyjechało 780 pociągów. Nowy dworzec Łódź Fabryczna obsłużył już 13 składów. Dziś sytuacja na sieci kolejowej jest dobra, ale wczoraj doszło do ogromnych utrudnień w Poznaniu.
Jak informuje PKP PLK, dzięki zakończeniu przez zarządcę infrastruktury prac modernizacyjnych na niektórych odcinkach oraz wprowadzeniu szybszego taboru, w nowym rozkładzie jazdy skróceniu ulegną czasy przejazdów na kilku popularnych trasach. Z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż pojazdami Pesa Dart będzie trwała około 30 minut krócej. Nawet o ponad 30 minut skróci się również czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków, a pociąg EIP, choć zyska dodatkowy przystanek w Bochni, trasę między stolicą Małopolski a Rzeszowem pokona w przeciągu 1 godziny i 42 minut. Dodatkowo, krócej o blisko 30 minut pojadą składy kategorii IC oraz TLK na trasie Warszawa – Trójmiasto przez Iławę. Oznacza to, że pociągiem IC Neptun pasażerowie pokonają tę trasę w niecałe 3 godziny, natomiast składami TLK tylko 30 minut dłużej.

Wszystkie informacje o nowym rozkładzie jazdy zbieraliśmy w tym wątku - warto sprawdzić co się zmienia w naszej okolicy.

Łódź Fabryczna uruchomiona

Wydarzeniem dnia jest na pewno uruchomienie obsługi pasażerów na dworcu Łódź Fabryczna. Historyczny moment nastąpił o godzinie 5.39. Polecamy relację Romana Czubińskiego z tego wydarzenia. Co ciekawe, z węzła multimodalnego, jakim jest nowy dworzec jako pierwsze skorzystały tramwaje

Wszystko o nowym dworcu Łódź Fabryczna można znaleźć tutaj.

Wczoraj ogromne utrudnienia w Poznaniu

Ruch pociągów odbywa się dziś bez większych utrudnień. Do godziny 8.00 na trasy wyjechało 780 pociągów. Według Portalu Pasażera PKP PLK ich punktualność wynosi ok. 92 procent. Opóźnione o ok. godzinę są cztery pociągi: Przemyśl - Szczecin, Szczecin - Zielona Góra, Warszawa - Radom oraz Kijów - Warszawa. Opóźnienia mają zróżnicowane przyczyny.

Inaczej było w dniu wczorajszym, gdy z powodu testu nowych urządzeń sterowania ruchem sparaliżowany został ruch w poznańskim węźle kolejowym. Wjazdy i wyjazdy ze stacji Poznań Wschód odbywały się na sygnał zastępczy, a pociągi miały nawet dwugodzinne opóźnienia. Sytuację udało się już opanować, a ruch w Poznaniu odbywa się bez większych przeszkód.

Ciekawie w Małopolsce

Oprócz Łodzi i - niespodziewanie - Poznania, bacznie będziemy się dziś przyglądać Małopolsce. Doszło tam do ewolucji w rozkładzie jazdy i obsłudze przewozów, choć jeszcze kilka dni temu zmiany miały być bardziej rewolucyjne. Wszystko na ten temat można znaleźć w tekście Dominika Lebdy.

Od rana jesteśmy na pokładzie pierwszego pociągu Kolei Małopolskich z Krakowa do Krynicy-Zdroju. Nikifor ma dotrzeć na miejsce w rekordowe 3 godziny 55 minut. Do Tarnowa przybył zgodnie z rozkładem - w 56 minut.

Nasz korespondent Rafał Jasiński donosi, że w woj. lubelskim ruch odbywa się bez zakłóceń. Brakuje też takich okolicznościowych imprez jak w Łodzi czy Krakowie. Jednak ogólnie na terenie Polski Wschodniej, jak już informowaliśmy, większe zmiany rozkładu nastąpią de facto na początku stycznia.

Aktualizacja godz. 15:00

Do godziny 15.00 na sieć kolejową wyjechało 1836 pociągów. Wszystkie trasy są przejezdne.  Działają 164 zespoły szybkiego usuwania awarii oraz 69 pociągów sieciowych. W dyspozycji jest 12 lokomotyw rezerwowych - informuje PKP PLK.

Jak można się dowiedzieć z Portalu Pasażera PKP PLK, odwołano już trzy pociągi - wszystkie na części trasy i z powodu awarii taboru. Dwa należą do Kolei Dolnośląskich, a jeden do PKP IC. Pociąg IC19103 Tuwim miał przywieźć pasażerów z Warszawy do nowego dworca Łódź Fabryczna. 

Punktualność pociągów na końcu trasy wynosi na godzinę 15:00 92%. Na godzinę 14:30 punktualność pociągów będących w trasie spadła do 85%, znów wzrosła. 

Do godziny 15.00 nowa stacja Łódź Fabryczna obsłużyła 36 pociągów. Pierwszy skład odjechał o godz. 6.00 do Krakowa Głównego - była to jedna z najdłuższych relacji. Podobne są do Białegostoku i Olsztyna. Ostatni pociąg z Łodzi Fabrycznej odjedzie dziś o godz. 22.22 do Skierniewic, a przyjedzie o 23.53 skład PKP IC z Białegostoku - podaje zarządca infrastruktury.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony