Partnerzy serwisu:

Wystartował konkurs „Dworzec Roku"

inf. pras. Pro Kolej/PKP SA 12.09.2018 1,6k

Wystartował konkurs „Dworzec Roku"
Fot. Dworzec Roku
Rusza pierwsza edycja konkursu „Dworzec Roku”, czyli zorganizowanej wspólnie przez Fundację Pro Kolej i Fundację Grupy PKP kampanii promującej pozytywne oblicze kolei. Dzięki niej każdy będzie miał głos w dyskusji jakiej kolei potrzebujemy i jaka najbardziej nam się podoba.
Zdecydowaną większością, bo aż 2 tysiącami dworców kolejowych zarządzają Polskie Koleje Państwowe SA. Ale pojedyncze obiekty utrzymują również samorządy i inne instytucje. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne i wizytówki miast. Są wśród nich dworce z długą historią i takie, które otwarto w tym roku.
  
Inicjatywa zorganizowana przez Fundację Pro Kolej i Fundację Grupy PKP ma na celu wyróżnienie najlepszych obiektów obsługujących podróżnych, promowanie dobrych praktyk i rozwiązań nowoczesnych oraz funkcjonalnych. Ma również pokazać, że polska kolej jest otwarta na opinie pasażerów i chce poznać, później wykorzystać ich zdanie. 

– Konkurs ma szeroką, otwartą formułę. Bo zależy nam na zebraniu opinii różnych środowisk – podróżnych, samorządowców, pracowników kolei, organizacji społecznych, turystycznych czy hobbistycznych – mówi dr Jakub Majewski z Fundacji Pro Kolej. – Po zamknięciu etapu zgłoszeń ruszymy w teren żeby sprawdzić co kryje się za poszczególnymi propozycjami. W rezultacie powstanie lista 10 nominacji, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego Jury, drugi w głosowaniu internautów – dodaje.

Cele konkursu „Dworzec Roku”:
• wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce,
• zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych,
• promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

W jaki sposób można oddać głos?

Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć stronie www.dworzecroku.pl. Tam też jest miejsce na wskazanie atutów dworca, który szczególnie przypadł nam do gustu.

PKP SA i Pro Kolej zachęcają do włączenia się w akcję, tym bardziej, że autorzy najciekawszych zgłoszeń zostaną nagrodzeni.

Terminy:
• 12 września – początek nadsyłania zgłoszeń,
• 3 października – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń,
• październik – weryfikacja zgłoszeń, wybór dworców do szczegółowej oceny, audyty,
• 31 października – przedstawienie listy nominacji do nagrody jury i nagrody publiczności,
• listopad – głosowanie internetowe w plebiscycie publiczności i obrady jury konkursowego,
• grudzień – ogłoszenie wyników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony