Partnerzy serwisu:

Wysoki poziom wody w rzece zatrzymał pociągi z Wrocławia do Świdnicy

Michał Szymajda 24.08.2022 2,9k

Wysoki poziom wody w rzece zatrzymał pociągi z Wrocławia do Świdnicy
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
23 sierpnia wstrzymany został ruch pociągu na niedawno zrewitalizowanej linii kolejowej Wrocław – Świdnica. PLK wolała zadziałać z wyprzedzeniem i zadbać o pełne bezpieczeństwo pasażerów.
Jak poinformował nas zarządca państwowych linii kolejowych, dla zapewnienia bezpieczeństwa na linii 285,, w porozumieniu z przewoźnikami, 23 sierpnia po godzinie 12:15 konieczne było wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej, ze względu na podniesiony stan wody w rzece Czarna Woda. – W trakcie zmian podróżni byli informowani o bieżącej sytuacji – informacje o rozkładzie jazdy dostępne są także na Portalu Pasażera – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

– 24 sierpnia ruch kolejowy na linii Wrocław – Świdnica jest prowadzony już bez przeszkód. Około godziny 6:05, wznowiono przejazdy pociągów między Kobierzycami a Sobótką – dodał Śledziński.

– Na bieżąco monitorowana jest sytuacja pogodowa i alerty IMGW. Regularnie sprawdzany jest stan mostów i wiaduktów, aby zapewnić bezpieczny przejazd pociągów. W gotowości jest 171 zespołów do szybkiego usuwania usterek oraz 66 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej. Lokomotywy wykonały prawie 200 km jazd patrolowych – dodał przedstawiciel PKP PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony