Partnerzy serwisu:

Wyrok za potrącenie na torach: Maszynista KŚ uniewinniony

Jakub Madrjas 23.05.2022 12,6k

Wyrok za potrącenie na torach: Maszynista KŚ uniewinniony
Zdjęcie ilustracyjneFot. Patryk Farana
Ten wyrok zbulwersował całe środowisko kolejowe – w zeszłym roku maszynista Kolei Śląskich został skazany na rok więzienia za potrącenie osoby postronnej na torach. Dziś (23 maja) w sądzie II instancji zapadł wyrok uniewinniający – dowiedział się "Rynek Kolejowy".
Przypomnijmy: maszynista Kolei Śląskich Dariusz Telęga został skazany na rok więzienia za potrącenie osoby postronnej na torach, do którego doszło w grudniu 2018 roku. „Rynek Kolejowy” dotarł do pisemnego uzasadnienia wyroku i raportu komisji kolejowej sporządzonego w dniu wypadku – opisaliśmy go w tym miejscu.

Kilka miesięcy później w procesie apelacyjnym, który ruszył 8 lipca, biegły, którego opinia była kluczowa dla wyroku, przyznał się do pomyłki. Maszynista otrzymał pomoc prawną ze strony Związku Zawodowego Maszynistów

Jest wyrok uniewinniający maszynistę

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", dziś (23 maja) sąd wydał wyrok uniewinniający maszynistę od wszystkich zarzutów. Prokurat zapowiedział na sali rozpraw, że nie będzie się odwoływał co oznacza, że dla maszynisty Dariusza Telęgi kilkuletnia sprawa kończy się.

– Oczywiście bardzo się cieszę z tego wyroku. Żałuję tylko, że kosztowało mnie to tyle zdrowia – a także, że utraciłem możliwość wykonywania pracy, którą kocham – powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Telęga, który od wypadku nie mógł prowadzić pociągów. Były już maszynista bardzo dziękował za wsparcie w trakcie procesu, które dostał od wielu osób.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony