Partnerzy serwisu:

Ruch na linii Berlin – Tantow przywrócony po wypadku w Kołbaskowie

inf. pras., oprac. ms. 30.07.2021 2,6k

Ruch na linii Berlin – Tantow przywrócony po wypadku w Kołbaskowie
Po zderzeniu pociągu regionalnego uruchamianego wspólnie przez Deutsche Bahn i Polregio z ciężarówką, linia Szczecin Główny – Tantow została ponownie udostępniona do ruchu pociągów. 
W Kołbaskowie na linii Szczecin Główny – Tantow, służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych z pomocą specjalistycznego sprzętu naprawiły uszkodzony na skutek wczorajszego zdarzenia tor. Wymieniane były podkłady oraz szyny na długości ponad 100 metrów. Przywrócenie ruchu na jednotorowej linii Szczecin Główny – Tantow udało się dzisiaj około godziny 12.

Na lawetę zabrany został samochód ciężarowy, który pomimo czerwonego światła – zakazującego wjazdu na przejazd – wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W bezpieczną odległość od toru przeniesiony i zabezpieczony został wykolejony człon pociągu, który również zostanie zabrany lawetą. Dwa człony pociągu, które nie uległy wykolejeniu, zostały przetransportowane na stację Szczecin Główny. Na trasie Szczecin Główny – Tantow nadal utrzymana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji – podkreśla PLK.

Przyczyny zdarzenia

29 lipca 2021 r. około godziny 6:30 na przejeździe kolejowo-drogowym wyposażonym w sygnalizację świetlną i dźwiękową, na szlaku Szczecin Gumieńce – Tantow, pod pociąg relacji Szczecin Główny – Tantow z nieznanych przyczyn wjechał samochód ciężarowy. Sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo – czerwone światło ostrzegało przed nadjeżdżającym pociągiem. W wyniku zdarzenia wykoleił się pierwszy z trzech połączonych ze sobą spalinowych zespołów trakcyjnych. Nikt nie zginął i nie został ciężko ranny. 7 osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu, bez konieczności hospitalizacji.

Więcej na temat zdarzenia można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony