Partnerzy serwisu:

Pociągi wróciły na trasę Stalowa Wola – Przeworsk po wypadku [aktualizacja]

Jakub Madrjas 18.08.2020 19k

Pociągi wróciły na trasę Stalowa Wola – Przeworsk po wypadku [aktualizacja]
Fot. OSP Rudnik nad Sanem
Na przejeździe kolejowo-drogowym z sygnalizacją na szlaku Nisko – Rudnik n/Sanem pomiędzy Stalową Wolą a Przeworskiem o godzinie 7:40 z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg relacji Lublin – Wrocław Główny. Na razie udało się przywrócić ruch jednym torem. 
Do wypadku doszło około godz. 7.30 na przejeździe kolejowym w Przędzelu w powiecie niżańskim na linii kolejowej nr 68. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, wyjeżdżając z terenu budowy, wjechał wprost pod pociąg pospiesznym relacji Lublin – Wrocław. Jak informuje "Rynek Kolejowy" PKP Intercity, w wyniku zdarzenia ranny został maszynista pociągu. Zginął kierowca samochodu. Pasażerom nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja.

– Po zderzeniu lokomotywa pociągu jest wykolejona. Uszkodzona została sieć trakcyjna. Wprowadzono przerwę w ruchu. Na miejsce skierowano służby ratownictwa kolejowego, pociąg sieciowy i samochód pogotowia sieciowego do naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej – informują służby kolejowe.

Pasażerom pociągu relacji Lublin – Wrocław Główny, który brał udział w zdarzeniu, przewoźnik zapewnił przejazd autobusami do stacji Łańcut. Stąd podróżni ruszą w dalszą drogę. Po zdarzeniu na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku Nisko – Rudnik n/Sanem pomiędzy Stalową Wola a Przeworskiem pociągi kierowane są na trasę zmienioną przez stację Kolbuszowa. O zmianach w komunikacji podróżni informowani są na stacjach i przystankach – informuje PKP IC. 

Jak podaje podkarpacka policja, ranny maszynista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Aktualizacja godz. 13:00

Jak informuje PKP PLK, o godzinie 12:10  przywrócono ruch kolejowy na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Na odcinku Nisko – Rudnik n/Sanem składy przejeżdżają jednym torem. Trwa wkolejanie lokomotywy i naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej. Służby wstępnie deklarują, że przywrócenie pełnej przejezdności po wypadku, będzie możliwe w środę wieczorem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony