Partnerzy serwisu:

Wypadek na autonomicznej kolei Japonii

Michał Szymajda 03.06.2019 62

Wypadek na autonomicznej kolei Japonii
FF
20 osób zostało rannych, w tym 6 poważnie, po tym, jak pociąg automatyczny na podmiejskiej linii Kanazawa Seaside Line w Yokohamie nagle zaczął cofać i w konsekwencji wpadł w perony początkowej stacji dworca czołowego Shin-Sugita.
Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 20:15 czasu miejscowego. Automatyczny pociąg (bez maszynisty) krótko po odjeździe z początkowej stacji Shin-Sugita nagle zatrzymał się i zaczął się cofać nabierając prędkości. Przejechał tak ok. 30 metrów po czym uderzył w kozioł oporowy.

Zdaniem zarządcy kolei, do momentu wypadku nie było sygnałów świadczących o złym działaniu systemów, a system sterujący komunikował się z pociągiem poprawnie. Operator systemu: Yokohama Seaside Line nie zna jeszcze przyczyny wypadku i zapowiada przesłuchanie wszystkich 30 pasażerów feralnego kursu, z których 20 zostało rannych, w tym 6 poważnie (obrażenia nie zagrażają jednak życiu).

Kolej została otwarta 5 lipca 1989 roku. Pięciowagonowe zestawy poruszają się głównie po estakadach na ponad 10-kilometrowej linii. Nie ma tu tradycyjnych szyn, są za to prowadnice, które utrzymują pociąg na specjalnych torach, po których jeżdżą na gumowych kołach. Jest to rozwiązanie podobne do tego, które można spotkać w niektórych francuskich systemach metra, np. w Tuluzie.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony