Partnerzy serwisu:

Wypadek kolejowy w Słowenii. Transformator nieomal wpadł do rzeki [film]

Michał Szymajda 10.01.2023 7,2k

Do nietypowego wypadku doszło na stacji Zidani Most w Słowenii. Jeden z wagonów pociągu, na którym przewożony był transformator dla klienta w Finlandii, wypadł z toru. Ciężkie urządzenie spadło z wagonu i oparło się o mur oporowy. Zabrakło centymetrów, by sprzęt znalazł się w rzece.
Jak poinformowały słoweńskie media, do zdarzenia doszło o 1:30 w nocy 7 stycznia, na węzłowej stacji Zidani Most. W pewnym momencie, gdy pociąg znajdował się na ostrym łuku, ważący 290 ton transformator, umieszczony na specjalnych wagonach platformach, spadł z nich. Jedna osoba została poważnie ranna. Chodzi o osobę z obsługi pociągu, która przebywała w specjalnej kabinie na jego końcu. Kabina w momencie wypadku oderwała się z wagonu i wpadła do rzeki Sawy. Mężczyzna narodowości czeskiej został wyłowiony z rzeki i przebywa w szpitalu.

Ruch przez stację był zablokowany przez kilka godzin i wciąż odbywa się z problemami z uwagi na zablokowanie jednego z torów na bardzo ciasnej stacji. Przyczyny wypadku są obecnie badane, podobnie jak stan bardzo drogiego urządzenia, która spadło z wagonów. Istnieje hipoteza, że przez stację pociąg przejeżdżał ze zbyt dużą prędkością, co doprowadziło do zsunięcia się na łuku źle zabezpieczonego transformatora.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony