Partnerzy serwisu:

Wypadek kolejowy w Holandii. Nie żyje maszynista pociągu

Michał Szymajda 23.02.2016 1k

Wypadek kolejowy w Holandii. Nie żyje maszynista pociągu
W Holandii doszło do wykolejenia pociągu.Fot. youtube RT UK
Pociąg regionalny, należący do Grupy Arriva, jadący w relacji Zwolle – Emmen we wschodniej Holandii, zderzył się na przejeździe kolejowo-drogowym z dźwigiem drogowym w miejscowości Dalfsen. Wskutek zderzenia pociąg wypadł z torów. Jedna osoba nie żyje, sześć osób zostało rannych.
Pierwsze informacje dotyczące wykolejenia pojawiły się przed godziną 9 rano. Na przejeździe kolejowo-drogowym pociąg uderzył w dźwig, który nie zdążył opuścić go na czas. Kabina elektrycznego zespołu trakcyjnego GTW z trzema członami pasażerskimi została zupełnie zniszczona, pociąg wypadł z szyn i znalazł się na pastwisku obok torowiska. Niestety, maszynista zmarł w wyniku zderzenia.

Regionalne media podkreślają, że ofiar mogłoby być więcej, jednak rankiem na tym odcinku pociąg nie cieszył się dużą frekwencją. Wypadkiem zainteresował się już Holenderski Urząd Bezpieczeństwa Kolejowego i policja, która prowadzi dochodzenie w sprawie jego przyczyn. Arriva wprowadziła zastępczą komunikację autobusową.

Trasę Zwolle – Emmen, na podstawie 15-letniego kontraktu po wygraniu przetargu obsługuje Arriva. W tym celu zakupiła u Stadlera elektryczne zespoły trakcyjne GTW o różnej długości.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony