Partnerzy serwisu:

Wypadek kolejowy w Braniewie. Maszynista pod wpływem alkoholu

KWP Olsztyn 31.07.2017 6,7k

Wypadek kolejowy w Braniewie. Maszynista pod wpływem alkoholu
Fot. KWP Olsztyn
Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności za naruszenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz prowadzenie pojazdu kolejowego pod działaniem alkoholu grozi maszyniście, który spowodował wypadek kolejowy na jednej z braniewskich ramp kolejowych – donosi warmińsko-mazurska policja.
Zgłoszenie o wypadku kolejowym na terenie rampy kolejowej jednej z firm przeładunkowych w Braniewie dyżurny Policji otrzymał przed północą w miniony piątek (28 lipca). Zgłaszający poinformował, że doszło do zderzenia dwóch składów pociągu, a jeden z kierujących lokomotywą znajduje się najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 46-letni mieszkaniec gm. Jeziorany, kierujący składem pociągu towarowego pchając lokomotywą dziewięć pustych wagonów towarowych typu węglarka, uderzył w lokomotywę drugiego składu. W wyniku zderzenia z torów wypadły dwa wagony oraz uszkodzony został zbiornik paliwa.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze stwierdzili, że kierujący lokomotywą w chwili zdarzenia był nietrzeźwy – miał ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto w związku z ww. zderzeniem pojazdów kolejowych jedna osoba – ustawiacz – doznała urazu przedramienia.

Postępowanie w sprawie wypadku oraz kierowania pojazdem kolejowym w stanie nietrzeźwości prowadzi braniewska jednostka policji.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony