Partnerzy serwisu:

Wykonawca zastępczy na budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Jakub Madrjas 04.03.2022 2,4k

Wykonawca zastępczy na budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
Wiata peronowa na dawnym przystanku Szczecin Niebuszewofot. Jakub Rösler
Jak informuje PKP PLK, w wykonawca zastępczy, spółka zależna ZRK-DOM Poznań rozpoczęła prace przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.
Wykonawca zastępczy – należąca do PKP PLK spółka Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu – została wybrana jako wykonawca zastępczy w pierwszej połowie stycznia. Jak informuje teraz PKP PLK, pod koniec lutego rozpoczęła ona prace na szlaku Szczecin Gocław – Szczecin Niebuszewo. Wcześniej na placu budowy wykonano niezbędną inwentaryzację prac oraz materiałów.

Jak czytamy, w pierwszej kolejności wykonywane są prace na szlaku. Następnie rozpoczną się prace na stacjach Szczecin Skolwin oraz Szczecin Gocław. W zakresie umowy z ZRK-DOM Poznań, wartej blisko 30 mln zł ze środków budżetowych, są m.in. dodatkowe wzmocnienia gruntu, podtorza i skarp, a także przebudowa nawierzchni na ok. 2,5-kilometrowym odcinku linii Szczecin Główny – Police.

Zakończenie prac przez wykonawcę zastępczego planowane jest na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku – a więc wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Niestety, znacząco opóźniony projekt jest daleki od realizacji. Zdaniem głównego wykonawcy, firmy Trakcja, najwcześniej będzie można ją ukończyć w 2024 roku – i prace wykonane przez wykonawcę zastępczego niewiele w tej kwestii zmienią. –
Przy obecnym podejściu Zamawiającego do wykonawcy, inwestycja jest po prostu niemożliwa do zrealizowania –  mówił w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" Arkadiusz Arciszewski, wiceprezes zarządu, dyrektor techniczny Trakcji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony