Partnerzy serwisu:

Wykonawca nawalił, nie pojadą do Walił

Jakub Madrjas 06.07.2022 4,3k

Wykonawca nawalił, nie pojadą do Walił
stacja Białystok Fabryczny w 2019 r.Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Co najmniej do 28 lipca pociągi pasażerskie nie dojadą do Walił. Powodem są przedłużające się prace na torowe przy linii Rail Baltica.
Jak poinformowało pasażerów Polregio, planowane na 1 lipca 2022 roku otwarcie szlaku kolejowego nastąpi dopiero 29 lipca. W związku z tym, zgodnie z decyzją organizatora przewozów w województwie podlaskim, sezonowe połączenia Polregio na trasie Białystok – Waliły będą w tym czasie realizowane zastępczą komunikacją autobusową (ZKA).

Jak komunikuje przewoźnik, nie zmieni się liczba weekendowych połączeń. W piątki autobus komunikacji zastępczej będzie odjeżdżał z Białegostoku o godz. 15:25, a z Walił o 16:30. W soboty i niedziele będą uruchamiane dwa kursy - odjazdy z Białegostoku o godz. 9:00 i 15:25, a z Walił o godz. 10:25 i 16:30. W autobusach nie możliwości przewozu rowerów oraz wózków - podał przewoźnik. Niestety, z "powodu trudności z dojazdem", komunikacja zastępcza nie obsługuje przystanku kolejowego Kuriany.

Jeszcze przed końcem czerwca spytaliśmy PKP PLK o przyczyny wydłużenia zamknięcia torowego. Jak poinformował nas zarządca infrastruktury, wykonawca zgłosił, że przebudowa torów w kierunku stacji Białystok Fabryczny wymaga dodatkowych robót "ze względu na napotkane niekorzystne warunki wodno-gruntowe". 

Wykonawcą umowy na wykonanie robót budowlanych na odcinku Czyżew – Białystok od km 107,260 do km 178,500 w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok” jest E75 CB S.C - spółka została utworzona przez członków konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. (lider), Sinohydro Corporation Limited oraz Stecol Corporation. Umowa podpisana została dwa lata temu, a prace ruszyły we wrześniu 2020 roku. Mają się skończyć w przyszłym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony