Partnerzy serwisu:

Wykolejenie ukraińskiego pociągu IC [film]

Michał Szymajda 31.03.2021 206

Wykolejenie ukraińskiego pociągu IC [film]
Fot. Телеканал TV5, Youtube.com
29 marca pociąg IC, zestawiony z zespołu trakcyjnego Hyundai Rotem, wypadł z szyn w pobliżu miejscowości Sławhorod na Ukrainie. W sieci pojawiło się nagranie z tego zdarzenia.
Elektryczny zespół trakcyjny Hyundai Rotem realizował połączenie z Kijowa do Zaporoża. Pociąg IC wypadł z szyn na łuku dwutorowej linii, 50 kilometrów od stacji przeznaczenia. Całe zdarzenie zostało nagrane z kamer umieszczonych w kabinach maszynisty. Widać na nim wyraźnie spore wyboczenie toru, które musiało być przyczyną wypadnięcia Hyundaia z szyn.

Z torów wypadło sześć z dziewięciu wagonów zespołu trakcyjnego. Były to wagony zlokalizowane w tyle składu. Na szczęście żaden z 88 pasażerów podróżujących pociągiem nie został poważnie ranny. 30 marca wieczorem linia została naprawiona i przygotowana do ponownego otwarcia ruchu. Powołano komisję, która dokładnie ma poznać przyczyny problemów z torem. Wiadomo, że w pobliżu miejsca, gdzie tor był uszkodzony, znajdowały się osoby postronne. Widać to na nagraniu.Dwusystemowe dalekobieżne zespoły trakcyjne Hyundai Rotem HRCS2 weszły do eksploatacji na Ukrainie w 2012 roku, przed Euro 2012. Dziesięć zespołów trakcyjnych zdolnych operować z prędkością do 160 km/h jest wizytówką ukraińskich kolei. Można nimi podróżować w relacjach Kijów – Dnipro – Zaporoże (na tej linii miał miejsce wypadek), Kijów – Charków oraz Kijów Lwów, z przedłużeniem do Truskawca.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony