Partnerzy serwisu:

Wykolejenie pociągu w Kiekrzu, trasa Poznań-Szczecin zablokowana w obu kierunkach

Jakub Madrjas 01.03.2019 11,5k

Wykolejenie pociągu w Kiekrzu, trasa Poznań-Szczecin zablokowana w obu kierunkach
Dziś (1 marca) w godzinach popołudniowych doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Całkowicie wstrzymany jest ruch na kolejowej magistrali Poznań-Szczecin.
O zdarzeniu poinformowało Radio Poznań. Doszło do wykolejenia trzech wagonów pociągu towarowego na stacji w Kiekrzu. Ruch pociągów zablokowany w obu kierunkach. Wprowadzono komunikację zastępczą. Utrudnienia są również w ruchu drogowym.

Aktualizacja: Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko PLK w tej sprawie: Dzisiaj o godzinie 14:25 na stacji Kiekrz na linia Poznań – Szczecin, wypadły z torów 3 puste wagony węglowe pociągu towarowego relacji Tarnowskie Góry – Świnoujście. Nie ma zagrożenia dla środowiska. Nikt nie ucierpiał. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja. Wprowadzono przerwę w ruchu pociągów przez stację Kiekrz. Na miejscu pracują już służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Przewozy Regionalne organizują zastępczą komunikację autobusową, a pociągi PKP Intercity są kierowane na trasę zmienioną. O zmianach w komunikacji pasażerowie informowani są na stacjach i przystankach oraz w pociągach przez drużyny konduktorskie
- informuje zarządca infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony