Partnerzy serwisu:

Wykolejenie pociągu w Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne

lk, Rynek Kolejowy 09.09.2016 284

Wykolejenie pociągu w Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne
fot. youtube Planeta Snakedos
Co najmniej dwie osoby zginęły w katastrofie kolejowej w północnej Hiszpanii, gdzie wykoleił się portugalski pociąg jadący z Vigo do Portugalii. Na miejscu są służby ratunkowe. Przyczyna wypadku jest nieznana.
Wg informacji hiszpańskich mediów do katastrofy doszło o 9.30 na stacji kolejowej w miejscowości O Porrina niedaleko Pontevedra w prowincji Galicia. Pociąg jadący z Vigo do Porto w Portugalii wykoleił się i zderzył z słupem sieci trakcyjnej. Zginęły co najmniej dwie osoby, 50 zostało rannych.

Pociąg należy do portugalskich linii kolejowych Comboios Portugal. Składa się z trzech wagonów, w których w trakcie katastrofy jechało ok 60 osób. Część pasażerów wydostała się po wypadku z pociągu przez okna. Po zdarzeniu wstrzymano ruch kolejowy w regionie. 




Do najtragiczniejszego wykolejenia w Hiszpanii doszło w 2013, kiedy katastrofie uległ pociąg dużych prędkości w Santiago de Compostela. Zginęło wówczas 79 osób. 

W piątek 9 września doszło również do tragicznego wypadku kolejowego w Polsce. Samochód osobowy wpadł pod pociąg na przejeździe w Wólce na linii Warszawa - Poznań. Wiecej informacji tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony