Partnerzy serwisu:

Wykolejenie pociągu towarowego w Czechach [film]

Michał Szymajda 29.07.2019 16k

Na linii kolejowej Pilzno – Cheb, w pobliżu miasta Mariańskie Łaźnie, w niedzielę 28 lipca doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Moment wykolejenia został dobrze udokumentowany na amatorskim nagraniu. Nie ma ofiar w ludziach.
Wykolejeniu uległo trzynaście z osiemnastu wagonów, w których znajdowało się wapno. Większość z nich uległa całkowitemu zniszczeniu, choć ocalała lokomotywa, która prowadziła skład należący do CD Cargo. Jak poinformował prezes czeskiego odpowiednika PKP PLK, na odcinku gdzie doszło do wykolejenia pociąg przekroczył rozkładową prędkość trzykrotnie. W tym miejscu obowiązuje bowiem ograniczenie prędkości po tym jak częściowo przełożono tor ze względu na budowę drogi pod linią kolejową. W wyniku zniszczenia wagonów jedna osoba została ranna. Przebywała ona w pobliżu budowy.

Czeska kolej oszacowała straty w wyniku wypadku na 29 milionów koron, z których 20 dotyczy taboru kolejowego. Ruch na odcinku linii gdzie doszło do wypadku będzie zamknięty do piątku 2 sierpnia. Dla pasażerów uruchomiono autobusy komunikacji zastępczej.

Film z wykolejenia można zobaczyć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony