Partnerzy serwisu:

Wykolejenie pociągu towarowego na linii 148 na Śląsku

Michał Szymajda 09.12.2020 5,8k

Wykolejenie pociągu towarowego na linii 148 na Śląsku
Fot. Czytelnik Bogdan
Na linii 148 Rybnik – Pszczyna, na odcinku między Żorami a Suszczem w nocy z 8 na 9 grudnia doszło do wykolejenia. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach podało, że usuwanie skutków wypadku może potrwać nawet dwie doby.
Komunikat PKP PLK:

Są zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Żory – Suszec (linia kolejowa Pszczyna – Rybnik). Z wtorku na środę ok. północy na terenie Jastrzębskiej Spółki Kolejowej wykoleiły się wagony towarowe. Wykolejenie spowodowało uszkodzenie torów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Pszczyna – Rybnik. Nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy naprawie toru.

Ruch kolejowy pomiędzy stacjami Żory i Suszec został wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową za 8 pociągów na odcinku Żory – Suszec. Pociągi PKP Intercity (4 pociągi) kierowane są na trasę zmienioną od Pszczyny przez Zabrzeg Czarnolesie, Chybie do Żor. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Planuje się przywrócenie ruchu pociągów w piątek, 11 grudnia.

WCZK informuje o wykolejeniu

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) poinformowało, że do wykolejenia trzech wagonów składu towarowego doszło przed północą. Z torów wypadł pociąg relacji Pawłowice Górnicze – Kraków Nowa Huta na szlaku Ciepłownia – Kleszczów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

–  Doszło natomiast do uszkodzenia sieci trakcyjnej oraz nastąpiło przesunięcie osi toru przez wykolejony wagon. Pociągi Kolei Śląskich będą kursować zastępczą komunikacją autobusową na odcinku Susze – Żory. Pociągi przewoźnika IC pojadą okrężnie od Pszczyny przez Zabrzeg Czarnolesie, Chybie, Żory – poinformowało WCZK.

Koleje Śląskie poinformowały, że utrudnienia na szlaku Żory – Suszec mogą potrwać do piątku. Od rana działa na tym odcinku autobusowa komunikacja zastępcza.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony