Partnerzy serwisu:

Wykolejenie pociągu TGV we Francji. Są ranni

Michał Szymajda 05.03.2020 9,5k

Po godzinie 7 rano doszło do wykolejenia pociągu dużych prędkości wykonującego kurs ze Strasburga do Paryża. 20 osób jest rannych, w tym jedna poważnie.
Do wypadku doszło w miejscowości Ingenheim w Alzacji, na linii kolejowej dużych prędkości. Miejscowość znajduje się 25 kilometrów na północny zachód od Strasburga.

Wykolejeniu uległo 5 wagonów piętrowego zestawu TGV Duplex. Pierwsze raporty mówiły o 4 osobach rannych, w tym jednej – kierowniku pociągu – ciężko. Obecnie podawana jest większa liczba osób rannych (20), mówi się o jednej ofierze śmiertelnej. W pociągu łącznie podróżowało około 300 osób. Pierwsze informacje płynące z Francji mówią o osunięciu się nasypu na trasie linii, jako prawdopodobnej przyczynie wypadnięcia pociągu z torów. Rzeczywiście – na jednym ze zdjęć z miejsca katastrofy widać wyraźnie jak ziemia z wykopu, w którym przebiega linia, osunęła się na torowisko. Pociąg miał wjechać w przeszkodę z prędkością 320 km/h.

Zaledwie 5 lat temu, kilka kilometrów przed miejscem obecnej katastrofy, w miejscowości Eckwersheim, miał miejsce wypadek testowego pociągu TGV, w którym zginęło 11 osób, w tym dzieci.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony