Partnerzy serwisu:

Wykolejenie pociągu pod Strzelcami Opolskimi. Są spore utrudnienia w ruchu

Michał Szymajda 07.11.2018 8,3k

Wykolejenie pociągu pod Strzelcami Opolskimi. Są spore utrudnienia w ruchu
Miejsce wykolejenia pod Strzelcami OpolskimiFot. Adam Kupniewski
7 listopada w godzinach porannych doszło do wykolejenia składu towarowego pomiędzy Szymiszowem a Strzelcami Opolskimi. Nikt nie został ranny, ale linia 132 jest zablokowana. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy stacją Szymiszów a Strzelcami Opolskimi. Pociągi przewoźnika PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stacje Kędzierzyn Koźle.
Do zdarzenia doszło na odcinku między Szymiszowem a Strzelcami Opolskimi. Obecnie przez Strzelce Opolskie nie jeżdżą żadne pociągi. Składy PKP Intercity są kierowane objazdem przez Kędzierzyn-Koźle, natomiast Przewozy Regionalne uruchomiły zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy stacją Szymiszów a Strzelcami Opolskimi. Dla pasażerów, którzy podróżują ze Strzelec Opolskich do Gliwic lub Opola zorganizowano autobusową komunikację zastępczą.

PKP PLK informują, że z toru wypadły dwa puste wagony. Według relacji świadków opublikowanych na portalu nto.pl wykolejone wagony był wleczony jeszcze przez około kilometr. Pociąg, należący do PKP Cargo, zatrzymał się dopiero przed rozjazdami stacji Strzelce Opolskie.

 Na miejscu działa komisja kolejowa, która bada przyczyny wykolejenia. Jak informują PKP PLK, na miejscu zdarzenia pracują specjalistyczne służby techniczne, które naprawią i udrożnią szlak. Według wstępnych ocen, ruch pociągów po jednym torze pomiędzy stacjami Szymiszów – Strzelce Opolskie będzie wznowiony dziś w godzinach wieczornych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony