Partnerzy serwisu:

Wykolejenie na stacji Sochaczew zablokowało ruch pociągów do Warszawy

Michał Szymajda 07.06.2022 4,5k

Wykolejenie na stacji Sochaczew zablokowało ruch pociągów do Warszawy
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
7 czerwca około godziny 5:00 na stacji Sochaczew trzy wagony pociągu towarowego wypadły z toru. Konieczna była organizacja komunikacji zastępczej, co w porannych godzinach szczytu było przyczyną sporych utrudnień.
O wypadku służby PKP Polskich Linii Kolejowych poinformowały po godzinie 7. – W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma zagrożenia dla środowiska. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja – czytamy w komunikacie PKP PLK.

Ruch pociągów został wstrzymany, a Koleje Mazowieckie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na trasie Łowicz – Sochaczew – Teresin Niepokalanów. Skomplikowało to i tak trudną sytuację ruchową na linii, związaną z prowadzonym przez PKP PLK remontem pomiędzy Błoniem a Ożarowem (ruch odbywa się po jednym torze, w związku z tym nie jeżdżą tu pociągi PKP Intercity, które kursują przez Pruszków i Skierniewice).

Utrudnienia trwały do godziny 10:30. – O godz. 10.30 wznowiono ruch pociągów przez stację Sochaczew na trasie do Warszawy. Zakończyła się zastępcza komunikacja autobusowa. Podróż odbywa się bez przesiadek do autobusów – poinformował Martyn Janduła z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony