Partnerzy serwisu:

Przywrócony ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice [aktualizacja]

kł,/jm, Rynek Kolejowy 20.11.2020 9,4k

Przywrócony ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice [aktualizacja]
Fot. Czecho.pl
Dzisiaj w nocy o godz. 1:20 na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. Są utrudnienia w ruchu pociągów.
Jak informuje PKP PLK, dzisiaj w nocy o godz. 1:20 na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice-Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice został wstrzymany. Ustalany jest zakres prac i czas niezbędny do zapewnienia przywrócenia ruchu. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała. Zdjęcia z wypadku można zobaczyć na stronie czecho.pl.

Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną przez Brzeszcze-Jawiszowice i Mysłowice. W Sosnowcu powołany został zespół składający się z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który na bieżąco zarządza ruchem. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach. – Nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy wkolejeniu wagonów. Komisja ustali okoliczności zdarzenia – podkreśla PKP PLK.

Koleje Śląskie podają szczegóły tymczasowych zmian, podkreślając, że sytuacja jest dynamiczna i nie wiadomo kiedy ruch wróci do normy:
– pociągi ze stacji Katowice kończą swój bieg w stacji Pszczyna
– pociągi ze stacji Żywiec dojeżdżają do stacji Czechowice – Dziedzice
– na odcinku Pszczyna – Czechowice – Dziedzice uruchomiona została ZKA
– niektóre pociągi kierowane będą drogą okrężną przez Oświęcim

Aktualizacja (godz. 10)

Wstępnie planuje się przywrócenie ruchu pociągów na stacji Czechowice-Dziedzice po jednym torze dziś wieczorem, jeśli nie będzie dodatkowych utrudnień w pracach. Już dwa z czterech wykolejonych wagonów zostały wkolejone. Pracuje m.in. zespół pociągu ratownictwa technicznego. Specjalny pojazd posiada sprzęt i dźwig. Obowiązują zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała. Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice-Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice został wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała.

Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną przez Oświęcim i Mysłowice – podała PKP PLK.

Aktualizacja 19 listopada, aktualizacja godz. 19:30

Przywrócony ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice

Korzystne zmiany dla podróżnych. O godz. 19:30 przywrócony został ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice. Dzięki prowadzonym non stop pracom, składy mogą przejeżdżać już po jednym torze między Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami Zdrój. Pociągi dalekobieżne wróciły na rozkładowe trasy. W ruchu regionalnym można podróżować bez komunikacji zastępczej.

W pracach zaangażowana była maksymalna liczba ludzi i sprzętu. Po wkolejeniu wagonów i odprowadzeniu składu towarowego, konieczna była naprawa rozjazdu, aby pociągi mogły jeździć jednym torem. Teraz wykonywane będą prace przy drugim torze.

Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice był wstrzymany i obowiązywały zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych i dalekobieżnych. W Sosnowcu powołany był zespół składający się z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników, który na bieżąco zarządzał ruchem. Informacje o zmianach były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Dzisiaj w nocy o godz. 1:20 na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe  pociągu ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. Nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren był zabezpieczony. Komisja ustali okoliczności zdarzenia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony