Partnerzy serwisu:

Wykolejenie na linii Poznań – Szczecin. Ruch wstrzymany [aktualizacja]

Jakub Madrjas 29.09.2022 11,7k

Wykolejenie na linii Poznań – Szczecin. Ruch wstrzymany [aktualizacja]
zdjęcie ilustracyjneFot. Jacek Rybak CC
29 września o godzinie 3:00, podczas prowadzenia prac inwestycyjnych na szlaku Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru – podała PLK. Ruch pociągów został wstrzymany.
Jak podaje PLK, na miejscu pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma zagrożenia dla środowiska. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stację Rzepin. Za pominięte stacje i przystanki przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Za pociągi regionalne Polregio wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Krzyż – Choszczno.

Dla zapewnienia sprawnej komunikacji PLK pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Powołano zespół koordynujący działania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu wagonu i sprawdzeniu stanu infrastruktury – podał zarządca.

Aktualizacja

Linia kolejowa między Poznaniem a Szczecinem jest już przejezdna. Po wkolejeniu wagonu oraz sprawdzeniu stanu infrastruktury przez służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych SA o godzinie 9:35 wznowiono ruch pociągów. Zakończyła się zastępcza komunikacja autobusowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony