Partnerzy serwisu:

Jeden tor linii 8 Kielce – Skarżysko otwarty po wykolejeniu [aktualizacja]

Jakub Madrjas 23.10.2019 5,2k

Jeden tor linii 8 Kielce – Skarżysko otwarty po wykolejeniu [aktualizacja]
Okolice przystanku Berezów na linii nr 8fot. Google Maps
Dziś w nocy o godz. 1.00 w miejscowości Berezów na szlaku Suchedniów – Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn – Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne – Bukowno jadącego z przeciwnej strony. Wagony otarły się o siebie. Nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska – informuje PKP PLK.
Z powodu wypadku przerwany został dwutorowo ruch pociągów na linii nr 8. Utrudnienia występują na odcinku Kielce – Skarżysko-Kamienna – Radom. Jak podaje zarządca infrastruktury, teren jest zabezpieczony a  służby techniczne rozpoczęły działania. Powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmieniona trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice. Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych – obowiązuje honorowanie biletów.

Przewozy Regionalne dla pociągów na trasie Kielce – Skarżysko-Kamienna  wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku Łączna – Suchedniów. W miejscowości Berezów nieprzejezdny jest przejazd kolejowo-drogowy na drodze wojewódzkiej 751. Zatrzymane składy blokują skrzyżowanie. Jak podaje PLK, w dniu dzisiejszym planowane jest przywrócenie przejazdu po jednym torze linii kolejowej nr 8. Na razie z jednego toru odjechała już lokomotywa pociągu Świerże Górne – Bukowno oraz ściągnięte zostały stojące wagony. Pozostał jeden wagon, który już został wkolejony. Na drugim torze także odjechała lokomotywa pociągu Rykoszyn – Koluszki. Wkolejany jest wagon. Prace skupiają się również na odciągnięciu wagonów blokujących przejazd kolejowo-drogowy.

Aktualizacja godz. 11.30 Wznowiono ruch na linii Radom – Skarżysko-Kamienna – Kielce

O godz. 11.30 zakończyła się przerwa w ruchu pociągów na trasie Kielce – Skarżysko-Kamienna. Zapewniono przejezdność pociągów po jednym torze. Oznacza to powrót do bezpośrednich przejazdów między Kielcami a stacja Skarzyskiem-Kamienną bez zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity wracają na stałą trasę. Na drugim torze prowadzone będą jeszcze prace. Najpierw do ściągnięcia pozostaje skład wagonów towarowych i odblokowanie przejazdu kolejowo-drogowego. Później naprawiany będzie tor. Uszkodzony jest na odcinku ok 600 m. Prace mogą zająć kilka dni. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja – informuje PKP PLK. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony