Partnerzy serwisu:

Wygodniejsze przystanki i stacje na Kujawach

inf. prasowa 25.09.2016 191

Wygodniejsze przystanki i stacje na Kujawach
fot. PLK
1,5 miliona złotych przeznaczyły w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe SA na poprawę obsługi podróżnych na stacjach i przystankach Kujaw. To efekt remontu wiat oraz montażu nowych ławek i tablic informacyjnych.
PLK zadbały także o rowerzystów, instalując stojaki na prawie 40 stacjach. M.in. w Sierpcu, Chełmży i Raciążu – łącznie na 13 stacjach i przystankach - rozpoczął się montaż nowych wiat peronowych wyposażonych w ławki oraz poręcze. Zapewnią dobrą ochronę przed deszczem i wiatrem, co pozytywnie wpłynie na komfort podróżnych.

Duże zmiany przechodzi mała architektura na kilkudziesięciu obiektach. Nowe ławki, kosze na śmieci i oznakowanie znalazły się już m.in. w Sierpcu i Toruniu, a do końca roku zostaną zamontowane w Aleksandrowie Kujawskim, Janikowie czy Terespolu Pomorskim.

Od lutego na stacji Toruń Miasto działa nowa platforma przyschodowa. Zapewnia ona osobom niepełnosprawnym bezpieczny i wygodny dostęp do peronów. Podobne urządzenie jeszcze
w tym roku zostanie zainstalowane w Inowrocławiu.

Na stacjach w Jabłonowie Pomorskim, Jaksicach, Kołodziejowie, Mogilnie, Sierpcu, Turznie Kujawskim i Wąbrzeźnie, wygodniejsze stały się dojazdy do pociągu rowerem. W czerwcu kolejarze umieścili tam stojaki rowerowe, dzięki czemu cykliści mają teraz dogodne miejsce do pozostawienia rowerów.

1,5 miliona złotych, to koszt wszystkich prac, które już zrealizowano i zostaną jeszcze przeprowadzone w województwie w tym roku. W ubiegłym roku Polskie Linie Kolejowe wydały na poprawę warunków obsługi pasażerów w regionie niemal milion złotych. Wyremontowane zostało przejście pod torami w Grudziądzu, w Aleksandrowie Kujawskim zamontowane zostały wiaty peronowe, a na ponad 180 stacjach wymieniono ławki i pozostałe elementy małej architektury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony