Partnerzy serwisu:

Wygodniejsza podróż koleją z Rzeszowa do Przemyśla

inf. pras. 17.06.2016 300

Wygodniejsza podróż koleją z Rzeszowa do Przemyśla
fot. Lowdown CC BY-SA 3.0
Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów na stacjach Przeworsk i Jarosław a punktualny przejazd zapewnią odnowione tory m.in. na odcinkach Żurawica – Przemyśl i Przeworsk – Jarosław. W 2016 PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły 30 mln złotych na poprawę infrastruktury i bezpieczeństwa na podkarpackiej trasie Rzeszów – Przemyśl – granica państwa.
Stacja Przeworsk będzie wygodniejsza dla podróżnych. Lepszą obsługę zyskają osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się. To efekt przebudowy dwóch peronów oraz przejścia między peronami, które będzie odnowione i wyposażone w windy. Wyremontowane perony będą miały nową nawierzchnię, wiaty, ławki, tablice informacyjne i ułatwią pasażerom korzystanie z pociągów, zapewnią też większe bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania koleją. W sierpniu kontynuowana będzie odnowa stacji Jarosław – przebudowany zostanie peron nr 1, przy budynku dworca. Od ubiegłego roku podróżni korzystają już z wyremontowanego peronu z nowymi wiatami oświetleniem i tablicami informacyjnymi. Obiekt został też wydłużony do 400 m, co ułatwia pasażerom obsługę przy pociągach dalekobieżnych.

Na podkarpackiej linii prowadzone są też prace, które pozwolą utrzymać sprawne przejazdy z wyższą prędkością 120 km/h i podnoszą poziom bezpieczeństwa na torach. W bieżącym roku przebudowa obejmie 14 obiektów inżynieryjnych na szlaku Przeworsk – Jarosław, w tym: 10 wiaduktów, 2 mosty i 2 przepusty. Na szlaku Żurawica – Przemyśl sprawny przejazd zapewni remont 7 obiektów inżynieryjnych, w tym: 5 wiaduktów, mostu i przepustu. Między Żurawicą a Przemyślem poza remontem torów odnowiony będzie przejazd kolejowo-drogowy.

Poprawa podróży na linii Rzeszów – Przemyśl – Medyka odbywa się konsekwentnie od 2010 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczyły na to ponad ćwierć miliona złotych. Na trasie jest 146 km nowych torów i kilkanaście rozjazdów, 71 km nowej sieci trakcyjnej, 63 przebudowane obiekty, m.in. mosty i wiadukty. Zarządca infrastruktury podniósł poziom bezpieczeństwa na 50 przejazdach kolejowo-drogowych (np. w miejscowości Krzemienica, Grzęska, Kosina). Wygodniejszą obsługę zapewniono pasażerom na 5 stacjach (Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl) oraz 6 przystankach (Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony