Partnerzy serwisu:

Rusza przebudowa przystanku Łaziska Górne

inf. pras 09.01.2022 2,9k

arrow
arrow
Rusza przebudowa przystanku Łaziska Górne
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Rusza przebudowa przystanku Łaziska Górne
Rusza przebudowa przystanku Łaziska Górne
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace na przystanku Łaziska Górne na linii Katowice Ligota – Nędza. Wartość zadania to ok. 2,7 mln zł ze środków budżetowych.
Jak informuje PLK, inwestycja na przystanku Łaziska Górne na odcinku Mikołów – Orzesze na linii Katowice Ligota – Nędza. Przebudowa zakłada podwyższenie peronu, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt zostanie wyposażony w nową wiatę, ławki i oświetlenie. Będą tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy.

Na przystanku zatrzymuje się ok. 40 pociągów na dobę. Podróż do Katowic zajmuje ok. 25 min, a najszybszy pociąg pokonuje drogę z Łazisk do Rybnika w 30 min. Zadanie jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu pn.: ,,Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach etap II”. Wartość zadania to ok. 2,7 mln zł netto. Zakończenie robót przewidziano w październiku 2022 r.

Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowane będą dojścia wraz z pochylniami, umożliwiającymi swobodny dostęp do peronów także od strony powstającego centrum przesiadkowego. PLK przypomina, że od 2019 roku mijanka na sąsiednim przystanku Łaziska Górne Brada usprawnia ruch pociągów między Katowicami a Rybnikiem. Podróżni korzystają tam z nowego peronu. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony