Partnerzy serwisu:

„Wydłużony” Bilet Turystyczny Polregio nie był ważny na Pomorzu

Michał Szymajda 20.06.2022 2,9k

„Wydłużony” Bilet Turystyczny Polregio nie był ważny na Pomorzu
Fot. Polregio
Polregio, które szczęśliwie zachowało w swojej ofercie niezwykle atrakcyjny bilet weekendowy pod nazwą „Bilet Turystyczny”, zaoferowało w ostatnim tygodniu możliwość podróżowania za bardzo niewielkie pieniądze.
„Bilet Turystyczny” był ważny od 15 czerwca od godziny 18:00 aż do poranku 20 czerwca 2022. W wersji podstawowej – „mini bilet turystyczny” na pociągi wyłącznie spółki Polregio można kupić za 39 złotych, a droższy „bilet turystyczny”, ważny także w pociągach niektórych innych spółek, kosztuje 48 złotych. To jedna z lepszych ofert weekendowych w kraju.

Bilet nie był jednak ważny w takim zakresie na Pomorzu, pomimo tego, że Polregio kursuje tam na liniach regionalnych.

– Wydłużenie terminu ważności ww. biletów będzie obowiązywało w całym kraju z wyjątkiem województwa pomorskiego (ograniczonego stacjami: Bukowo Człuchowskie, Czarne, Gardeja, Prabuty, Silno, Słosinko, Smętowo, Stare Pole, Sycewice, Szlachta) – poinformowało biuro prasowe. Samorząd województwa pomorskiego zdecydował, że bilet turystyczny będzie ważny tak jak w zwykłe weekendy – od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka. Dlaczego?

– Nie zgodziliśmy się na podwojenie czasu ważności biletu ze względu na ochronę przychodów przewoźników kolejowych – napisał Michał Piotrowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

– W województwie pomorskim we wskazanym przez Polregio okresie, pomiędzy 15 a 20 czerwca 2022 r., prognozujemy bardzo wysokie zainteresowanie wypoczynkiem (głównie nad morzem), co wiąże się z uzyskaniem dodatkowego przychodu z tego tytułu – wyjaśniał tuż przed weekendem rzecznik. – Nie widzimy żadnego uzasadnienia prowadzenia akcji promocyjnych w okresie bardzo dużego popytu na przewozy pasażerskie w naszym województwie – dodał.

Urząd ustami swojego rzecznika wyjaśnił, że w okresie weekendów zwiększył liczbę kursujących pociągów oraz ich zestawienia. – Związane jest to z wyższymi kosztami, które naszym zdaniem zostaną zrekompensowane dodatkowymi przychodami (główny kierunek to półwysep helski). Ponadto jest duże prawdopodobieństwo, iż w przypadku wydłużenia tej oferty, wg propozycji Polregio, spadłoby zainteresowanie zakupem biletów tygodniowych, które wprowadziliśmy do sprzedaży w grudniu i które dobrze się sprzedają – ocenił urząd.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony