Partnerzy serwisu:

Wydanie biletu w pociągu KD podrożeje. Wzrosną też inne opłaty dodatkowe

inf. pras, oprac. ms 15.05.2019 3,2k

Wydanie biletu w pociągu KD podrożeje. Wzrosną też inne opłaty dodatkowe
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Od 1 czerwca pasażerowie Kolei Dolnośląskich muszą ograniczyć swoje nawyki, jeśli chodzi o kupno biletów u konduktorów. Jeśli na stacji będzie otwarta kasa, drużyna konduktorska za wydanie biletu zainkasuje 8 zł.
Koleje Dolnośląskie od czerwca wprowadzają zmiany dotyczące wysokości dodatkowych opłat, związanych ze sprzedażą biletów bezpośrednio w pojazdach regionalnego przewoźnika. Zmiany w cenniku dotyczą płatności za wydanie biletu pasażerowi przez obsługę pociągu oraz za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu – czytamy w komunikacie spółki.

Dla pasażera oznacza to, że od 1 czerwca z 5 do 8 zł wzrośnie opłata dodatkowa w sytuacji, gdy pasażer nie zdąży kupić biletu na podróż, a wsiada na stacji z czynną kasą. Wówczas obsługa pociągu, do kupionego u niej biletu doliczy dodatkową opłatę w wysokości 8 zł.

Ponadto zmianie ulegnie cena dodatkowej płatności w sytuacji, gdy pasażer nie zgłosi się do obsługi pociągu z chęcią kupna biletu zaraz po wejściu do pojazdu. Pasażerowi podróżującemu bez biletu, konduktor podczas kontroli doliczy do zakupionego biletu dodatkową opłatę w wysokości 60 zł. Wzrośnie też opłata dodatkowa za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt z 15 do 20 zł – informuje spółka.

Koleje Dolnośląskie przypominają o innych metodach kupna biletu na pociąg tuż przed jego odjazdem. Bilet można kupić dzięki aplikacji eKD, Kolei i Skycash. Spółka przypomina też, że w swoich najdłuższych pociągach – pięcioczłonowych Impulsach, w środkowych członach zainstalowano automaty biletowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony