Partnerzy serwisu:

Wybrano tylko jednego członka zarządu PKP Cargo. Tymczasowy prezes na dłużej

Jakub Madrjas 14.01.2022 4,6k

Wybrano tylko jednego członka zarządu PKP Cargo. Tymczasowy prezes na dłużej
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Bez wielkich zmian w PKP Cargo. Rada nadzorcza wybrała tylko jednego członka zarządu, a na fotel tymczasowego prezesa na kolejne miesiące powraca Władysław Szczepkowski.
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami "Rynku Kolejowego", wczoraj (13 stycznia) zebrała się rada nadzorcza PKP Cargo. Wielkich zmian jednak nie ma – w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego uchwałą rady do składu zarządu (z dniem 3 lutego) powołany został Marek Olkiewicz. Rada Nadzorcza Spółki powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. operacyjnych. Na stanowiska prezesa i członków zarządu ds. finansowych i handlowych zostanie ogłoszony nowy konkurs.

Jednocześnie podjęto uchwałę, zgodnie z którą delegowano Władysława Szczepkowskiego z rady nadzorczej ponownie do wykonywania czynności prezesa spółki na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Oznacza to, że tymczasowy prezes może być w PKP Cargo łącznie nawet przez pół roku. Pozostałych członków zarządu nie ma od 18 października, kiedy odwołano cały zarząd spółki poza reprezentantem pracowników Zenonem Kozendrą.

Jak informuje PKP Cargo, Marek Olkiewicz jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Politechniki Częstochowskiej oraz studiów podyplomowych MBA, DBA oraz LL.M. Od początku drogi zawodowej związany jest z koleją. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w branży, w tym od 15 lat na stanowiskach związanych z zarządzaniem w PKP Polskie Linie Kolejowe m.in. jako wiceprezes – dyrektor ds. eksploatacji, zastępca dyrektora oraz dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi. Od 2017 do 2021 roku pełnił funkcję Członka Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych PKP oraz funkcje w radach nadzorczych innych spółek prawa handlowego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony