Partnerzy serwisu:

Fundacja Grupy PKP działa dla niepełnosprawnych dzieci

inf. pras. 15.05.2019 0

Fundacja Grupy PKP działa dla niepełnosprawnych dzieci
Fot. Fundacja Grupy PKP
9 maja odbyła się uroczystość podsumowująca inicjatywę charytatywną „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” oraz rozpoczynająca nowy projekt „Biegozjada po Sensoryczny Ogród Marzeń” – informuje Fundacja Grupy PKP.
Opisywane wydarzenie było zwieńczeniem ubiegłorocznej akcji „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”, którą zrealizowano przy wsparciu Fundacji Grupy PKP. Przedsięwzięcie rozpoczęło się z końcem sierpnia 2018 r. Celem tego projektu było stworzenie miejsca, w którym niepełnosprawne dzieci będą mogły bezpiecznie wypoczywać i relaksować się po licznych rehabilitacjach oraz terapiach, a także bawić się i uczyć poprzez poznawanie świata za pomocą wszystkich zmysłów.

Dodajmy, że w ramach „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” przez pięć dni opiekunowie, rodzice i przyjaciele przebiegli prawie 500 km, zbierając pieniądze na ten szczytny cel. Zespół Placówek obejmuje opieką 329 podopiecznych z wszelkimi rodzajami niepełnosprawności, również dziećmi autystycznymi czy z porażeniem mózgowym. Podopieczni mają od 3 do 25 lat. Należy wspomnieć, że wśród rodzin podopiecznych i pracowników ośrodka są osoby, które były lub są obecnie związane z koleją – informuje Fundacja Grupy PKP.

W 2019 r. Fundacja Grupy PKP patronuje kolejnym działaniom na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nowym projektem jest „BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń”.

Na czym będzie polegał Sensoryczny Ogród Marzeń?

Sensoryczny Ogród Marzeń zostanie podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny i ścieżka sensoryczna. Obie strefy są tak różne od siebie, ale jakże potrzebne zarówno dla rozwoju, relaksu oraz odrobiny szaleństwa dla najmłodszych podopiecznych.

W ramach tej inicjatywy, w dniach 26  – 31 maja 2019 r. uczestnicy BIEGOJAZDY, czyli czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, przemierzą Polskę o siłach własnych mięśni. Codziennie będą mieli do pokonania ponad 100 km trasy biegiem
i jazdą na rowerze. Łącznie w ciągu sześciu dni zmierzą się z dystansem ponad 620 km z południa kraju na północ. Wszystko po to, aby stworzyć magiczne miejsce dla dzieci z niepełnosprawnościami, najmłodszych podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych, wychowanków przedszkola specjalnego. Pracownicy chcą zbudować dla nich Sensoryczny Ogród Marzeń – miejsce zabaw i odpoczynku prosto z zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni.   

Uczestnicy wyruszą 26 maja z samego rana z Wieliczki i odwiedzając po drodze między innymi: Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz oraz Kwidzyn, aby 31 maja po południu dotrzeć do Tczewa, na boisko Zespołu
Placówek Specjalnych. Wieliczka jest dla organizatorów miejscem kluczowym. Stamtąd uczestnicy BIEGOJAZDY będą wieźć i nieść symboliczną sól, ponieważ jednym z głównych celów jest postawienie w Sensorycznym Ogrodzie Marzeń tężni, aby stworzyć przyjazny dla zdrowia naszych dzieci mikroklimat, służący poprawie ich odporności.

Wszystkim uczestnikom BIEGOJAZDY gorąco kibicujemy a dzieciom życzymy dużo zdrowia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony