Partnerzy serwisu:

Wszystkie Pendolino w ruchu od końca sierpnia

Michał Szymajda 16.08.2022 4,1k

Wszystkie Pendolino w ruchu od końca sierpnia
Fot. M. Szymajda
Z 20 pociągów ED250, którymi dysponuje PKP Intercity, tylko jeden wyłączony jest z eksploatacji. Pozwala to na obsługę dodatkowych letnich składów tymi pojazdami bez większych problemów.
6 sierpnia pod pociąg Pendolino relacji Kołobrzeg – Kraków, wkrótce po wyruszeniu ze stacji początkowej, wjechał kierujący Oplem Zafirą. Jedna z kilku osób jadących samochodem zmarła w efekcie kolizji, nic nie stało się pasażerom Pendolino i jego obsłudze, choć czoło pociągu zostało uszkodzone. Jednak nie na tyle poważnie, aby wycofywać jednostkę z ruchu na wiele miesięcy.

– Po zdarzeniu z 6 sierpnia wyłączona jest z ruchu jednostka 016. To jedyny pojazd pozostający w naprawie powypadkowej, który według wstępnych uzgodnień wróci do ruchu pod koniec sierpnia – napisała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Dostępność jednostek ED250 wciąż jest wysoka. Bardzo nieliczne pociągi pod marką EIP są w tym sezonie zastępowane składami wagonowymi. Niestety pozostających w służbie od niemal 7 lat pojazdów wciąż nie udało się homologować w krajach ościennych, tak jak wymagała tego umowa między Alstomem a PKP Intercity. M.in. Dlatego trójsystemowe pociągi wciąż kursują tylko po Polsce. Nie wiadomo z resztą, czy zmieni się to także po uzyskaniu zagranicznych zgód.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony