Partnerzy serwisu:

Wszystkie Impulsy 2 w SKM do listopada. Do Piaseczna nie pojadą w 2022 roku

Michał Szymajda 31.05.2022 4,2k

Wszystkie Impulsy 2 w SKM do listopada. Do Piaseczna nie pojadą w 2022 roku
Fot. M. Szymajda
W bazie warszawskiej SKM są już pierwsze wyprodukowane w tym roku pięciowagonowe zespoły trakcyjne Impuls 2. Łącznie będzie ich 15 (sześć krótszych już jeździ po stolicy).
– Dwa najnowsze pięciowagonowe Impulsy 2 zaczną wozić warszawiaków jeszcze w czerwcu, właśnie rozpoczynamy ich odbiory. Harmonogram odbiorów wyprzedzony jest o dwa miesiące, a do listopada będziemy mieli u siebie wszystkie pojazdy. Duża w tym zasługa Newagu, pomaga też indywidualne podejście do tego projektu. Nasi komisarze pracują w Nowym Sączu przez cały czas i są obecni na każdym etapie budowy pojazdów. Na wszelkie niezgodności i nasze uwagi Newag reaguje od razu – powiedział Alan Beroud, prezes SKM Warszawa.

Długie pociągi atrakcyjne dla młodych

Założeniem SKM jest, aby pojazdy kursowały w trakcji podwójnej. W ten sposób w pociągach może podróżować nawet 1600 osób. – Poprawa przepustowości linii średnicowej to pieśń przyszłości i będzie zależała nie od nas, lecz od prac które będą leżeć po stronie PKP PLK. Dlatego na popyt musimy reagować zwiększeniem długości składów, a nie dogęszczeniem kursów – dodał Beroud. Zaznaczył, że spółka kupiła nowe pojazdy, aby przyciągnąć do swoich usług nowych pasażerów.

– Chcieliśmy w większym stopniu zorientować się na młodego pasażera. Chcieliśmy, aby pociągi były atrakcyjne wizualnie, żeby można było wygodnie przewieźć w nich rower, naładować telefon czy laptop, z drugiej strony – żeby posiadały wygodne siedzenia. To się udało, a przy tym wzięliśmy pod uwagę potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Okazało się, że zarówno osoby na wózkach, jak i obsługa preferują lżejsze, ręczne rampy, takie więc stosujemy – dodał Beroud.

Opóźnienia w pracach wykonywanych przez PKP PLK. Nowe Impulsy najpierw w Zegrzu

Niestety, nowe pięciowagonowe Impulsy 2, kupione m.in. z przeznaczeniem do obsługi nowej linii do Piaseczna, na razie do niego nie dojadą.

– PKP Polskie Linie Kolejowe, odpowiedzialne za inwestycję infrastrukturalną, która ma otworzyć Piaseczno na SKM, poinformowały nas, że prace zakończą się dopiero w marcu 2023. PLK zapewnia nas natomiast, że realne jest otwarcie odcinka do Zegrza jeszcze w tym roku – dodał prezes.

Co to oznacza? Prawdopodobnie to, że nowa linia S4, która co godzinę miała jeździć w relacji Piaseczno – Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Legionowo – Wieliszew – Zegrze, w grudniu skończy bieg na Warszawie Zachodniej, a dopiero w marcu 2023 dotrze do Piaseczna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony