Partnerzy serwisu:

Wszystkie Elfy 2 z Pesy odebrane przez Koleje Śląskie

Michał Szymajda 26.06.2020 4,5k

Wszystkie Elfy 2 z Pesy odebrane przez Koleje Śląskie
Elf 2 w Gliwicachfot. M. Szymajda
Nad ranem 26 czerwca zakończyły się odbiory ostatniego z wyprodukowanych dla Kolei Śląskich Elfów 2. Przewoźnik ma już komplet pojazdów zamówionych w końcówce 2016 roku, włącznie z ezt zamówionymi w ramach prawa opcji.
– Potwierdzam, że zakończyliśmy dostawy ezt Elf 2 dla Kolei Śląskich, ostatni pojazd został odebrany przez klienta po dzisiejszych nocnych jazdach testowych – napisał Maciej Grześkowiak, rzecznik Pesy.

Historia zamówienia jest dość skomplikowana. Polega na sfinansowaniu zakupów przez samorząd województwa i przewoźnika. Finalnie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Koleje Śląskie kupiły łącznie cztery 2- członowe, pięć 3-członowych i dwanaście 4-członowych Elfów 2. Montaż finansowy tego przedsięwzięcia opierał się na pieniądzach z emisji obligacji, środkach własnych KŚ oraz wartej 138,6 mln zł dotacji unijnej. Największy taborowy zakup po 1989 na Śląsku był łącznie wart 426,3 mln zł.

Obecnie Koleje Śląskie, które zaczęły działalność osiem lat temu, posiadają 44 nowoczesne pojazdy Elf 2, Elf, Impuls oraz Flirt. Spółka posiada też 13 zmodernizowanych EN57.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony