Partnerzy serwisu:

Wszystkie ATR220Tr z Pesa dostarczone na Sardynię

inf. pras 31.12.2020 6,5k

arrow
arrow
Wszystkie ATR220Tr z Pesa dostarczone na Sardynię
fot. Pesa
Wszystkie ATR220Tr z Pesa dostarczone na Sardynię
Wszystkie ATR220Tr z Pesa dostarczone na Sardynię
Wszystkie ATR220Tr z Pesa dostarczone na Sardynię
Pesa poinformowała, że wszystkie pociągi ATR220Tr zostały dostarczone statkiem na Sardynię. Pierwsze z nich rozpoczęły już regularne kursy z pasażerami. 
Pesa zakończyła dostawy 10 sztuk ATR220TR na Sardynię. To pierwsza w historii spółki sytuacja, gdy wyprodukowane w Bydgoszczy pojazdy szynowe musiały być transportowane drogą morską. Z bydgoskiej fabryki najpierw liniami kolejowymi docierały do włoskiego portu Villa San Giovanni, a stamtąd specjalnym promem płynęły na położoną na Morzu Śródziemnym wyspę. Po odbiorach końcowych rozpoczęły już regularne kursy z pasażerami na Sardynii - podał producent.

Włoski narodowy przewoźnik Trenitalia podpisał z Pesa umowę na dostawę 44 spalinowych pojazdów typu ATR 220Tr w 2013 roku, a w zeszłym roku skorzystał z opcji i zamówił dodatkowe 14 sztuk tych pojazdów. 10 z nich to pojazdy dostarczone właśnie na Sardynię. Produkcja ostatnich czterech trwa i trafią do Włoch w pierwszym kwartale 2021. 

W sumie we Włoszech eksploatowanych jest już 95 pojazdów Pesa, a ostatecznie będzie ich 99. Jeżdżą nimi pasażerowie między innymi w rejonach Florencji, Pizzy, Padwy, Bergamo czy Bolonii, a teraz także Sardynii. 

Pesa przypomina, że uzyskała do tej pory 23 homologacje zagraniczne. Pojazdy Pesa wykorzystują przewoźnicy kolejowi w Niemczech, Włoszech, Czechach, na Litwie, Białorusi i Ukrainie, a tramwajami podróżują mieszkańcy Moskwy, Kijowa, Sofii, rumuńskiego Cluj, węgierskiego Szeged i Kaliningradu. W tej chwili spółka, poza umową z Trenitalia, produkuje elektryczne zespoły trakcyjne dla czeskiego RegioJet i tramwaje dla Jassy w Rumunii.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony