Partnerzy serwisu:

Wznowienie ruchu pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej [akt.]

inf. pras oprac. kł 14.07.2021 9,2k

Wznowienie ruchu pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej [akt.]
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Awaria sieci trakcyjnej spowodowała wstrzymanie ruchu na Centralnej Magistrali Kolejowej. Pociągi skierowane zostały na objazdy przez Koluszki lub Warkę. O godz. 15.45 wznowiono ruch pociągów.
Jak podaje PKP PLK, dzisiaj przed południem na stacji Szeligi na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej stwierdzono usterkę sieci trakcyjnej. – Na miejscu pracuje zespół techniczny. Do naprawy sieci trakcyjnej skierowano pociąg sieciowy z Warszawy – podała spółka.

Jak podaje spółka, pociągi kursujące przez Centralną Magistralę Kolejową pojadą trasami zmienionymi przez Koluszki, Tomaszów Mazowiecki lub Warkę. Wznowienie ruchu pociągów na CMK jest planowane ok. godz. 15:00. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu – zapewnia PLK.

Kłopoty na CMK już powodują spore opóźnienia pociągów, które normalnie korzystają z tej trasy. Na przykład Pendolino 3504 z Krakowa do Gdyni jest opóźnione o ponad 100 minut, tak jak Pendolino 5402 z Gdyni do Gliwic. Później o około 80 minut dojadą do stacji przeznaczenia pasażerowie Pendolino 8301 z Kołobrzegu do Krakowa, a także międzynarodowego EIC z Wiednia do Gdyni (54 minuty).

Aktualizacja

O godz. 15.45 wznowiono ruch pociągów przez stację Szeligi na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej po usterce sieci trakcyjnej. Ruch pociągów będzie się normalizować. Monterzy z wykorzystaniem pociągu sieciowego wykonali niezbędne prace, które umożliwiły kursowanie pociągów - informuje PKP PLK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony