Partnerzy serwisu:

Wstrzymano wszystkie połączenia kolejowe między Polską a Ukrainą

Michał Szymajda 16.03.2020 63

Wstrzymano wszystkie połączenia kolejowe między Polską a Ukrainą
Pociąg UZ w Przemyślufot. Аимаина хикари, lic. CC0 1.0
Pociągi pasażerskie przestały kursować między Polską a Ukrainą. Ostatnie połączenia IC w relacji Przemyśl – Lwów – (Kijów) pojechały w niedzielę 15 marca. Granice są zamknięte dla pociągów międzynarodowych z pewnymi nielicznymi wyjątkami.
Kolej pasażerska jest obecnie całkowicie zawieszona między Ukrainą a Polską. Wiele pociągów zostało odwołanych, a niektóre mają ograniczone trasy. 16 marca nie pojadą już pociągi Kijów – Warszawa, Przemyśl – Lwów, Lwów – Wrocław Kijów – Wrocław.

Sprzedaż biletów na połączenia do Polski została zawieszona przez stronę ukraińską do odwołania. Ukrzaliznycia zwróci pasażerom pieniądze, za które kupili oni bilety na skasowane pociągi, bez potrącania odstępnego. Ważna informacja dla pasażerów z Polski: bilety zakupione przez Internet są zwracane za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika. Operator udziela też informacji o pociągach poprzez aplikację messenger.

Zgodnie z zarządzeniem rządu Ukrainy wszystkie połączenia międzynarodowe realizowane przez Koleje Ukraińskie i partnerów mają być zawieszone od północy z 16 na 17 marca czasu miejscowego, przynajmniej do 3 kwietnia (z nielicznymi wyjątkami, jak np. kilka pociągów na Białoruś i do Mołdawii). Natomiast już od północy z 15 na 16 marca na Ukrainę nie mogą wjeżdżać cudzoziemcy.13 marca kolejowe przewozy pasażerskie zostały zawieszone na Słowację. Wiąże się to z decyzją Słowacji i Republiki Czeskiej, na którą musiało zareagować także PKP Intercity. Przyczyną jest oczywiście chęć zatrzymania rozprzestrzenienia się koronawirusa po Europie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony