Partnerzy serwisu:

Wstępny rozkład jazdy pociągów Wrocław – Wałbrzych – Adrszpach już jest

Michał Szymajda 18.01.2018 10,3k

Wstępny rozkład jazdy pociągów Wrocław – Wałbrzych – Adrszpach już jest
Pociąg CD na stacji Teplice nad MetujiFot. Michał Szymajda, RK
Od długiego majowego weekendu, a dokładniej od końca kwietnia, mieszkańcy Dolnego Śląska dostaną do dyspozycji kolejne połączenie międzynarodowe. Znamy założenia rozkładu jazdy pociągów, które połączą Wrocław i Wałbrzych z czeskich Adrszpachem.
Czeska miejscowość znana jest przede wszystkim ze skalnego miasta – jednego z najpiękniejszych w całych Czechach, które śmiało może konkurować urodą ze zlokalizowanymi po polskiej stronie Górami Stołowymi. Obecnie dojazd do Adrszpachu pociągiem z Polski nie jest możliwy. Nie używając samochodu, można natomiast wykorzystać autobusowe połączenie realizowane 4 razy dziennie z Wałbrzycha do Mezimesti i stąd dostać się do atrakcji pociągiem Kolei Czeskich. Wygląda na to, że od końca kwietnia dotarcie do Czech będzie znacznie łatwiejsze.

– Prowadzimy intensywne prace ze stroną czeską dotyczącą otwarcia połączenia do Adrszpachu. Podtrzymujemy wolę jego otwarcia z ostatnim weekendem kwietnia. Przewozy realizować chcemy przy użyciu spalinowego zespołu trakcyjnego SA134 – powiedział Piotr Rachwalski.

Poniżej założenia rozkładu jazdy dla pociągów (istnieje jeszcze możliwość ich korekty, na co wskazują różnice przy odjazdach z Wrocławia). Połączenia będą funkcjonować w weekendy i święta.Warto podkreślić, że pociągi połączą także Wałbrzych z Mieroszowem i czeskim nadgranicznym miastem Mezimesti, skąd z jedną przesiadką dostać się można w niewiele ponad 3 godziny do czeskiej Pragi. Stała pasażerska komunikacja kolejowa z Polską nie dociera tu od 2004 roku, gdy zawieszono połączenie realizowane przez Przewozy Regionalne. Dojazd do Mezimesti możliwy jest z wykorzystanie autobusu linii 15, który uruchamia ZDKiUM Wałbrzych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony