Partnerzy serwisu:

Współpraca kolejowo-lotnicza: Przykład z Niemiec

Artur Bogdanowicz 10.07.2015 199

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-07-10 09:47:42 Autor: wdr
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

wdr
różnica jest taka, że u nich Frankfurt ma przelotowy dworzec, który jest idealnie położony przy linii KDP Kolonia-Frankfurt. u nas woli się budować linie "ogryzki", po których jeżdżą przewoźnicy regionalni a nie PKP IC. Darty mają jeździć na dłuższych trasach a można sobie wyobrazić, że np. TLK Olsztyn-Warszawa Zachodnia (może być jeszcze z relacji Lublin/Terespol/Białystok) jadą trochę dalej na Okęcie.
2015-07-10 13:01:29 Autor: qwertz
---.dyn.telefonica.de
@wdr
Dworzec przelotowy na lotnisku w Frankfurcie nie ma tu nic do rzeczy, bo dużo pociągów kończy bieg na dworcu głównym z którego dojeżdża się S-Bahnką, na którą tak samo jest wspólny bilet. Bilet na lotnisko nie tylko dotyczy Frankfurtu ale inne lotniska na które jest dojazd tylko S-Bahnką.
2015-07-10 13:04:17 Autor: Maxi
---.play-internet.pl
Co z tego że LOT chce, skoro z PKP niedasie, albo sprzedadzą bilety na samolot którego nie będzie...
2015-07-10 21:20:36 Autor: wojtus
---.dynamic.gprs.plus.pl
kiedyś kursował pociąg TEE oznakowany jako Lufthansa-Airport-Express
elegancki oraz komfortowy pociąg ekspresowy, który kursował od lotniska w Düsseldorfie do Frankfurtu nad Menem i Stuttgartu.
2015-07-11 09:19:45 Autor: Eurotram
---.lublin.mm.pl
W odpowiedzi na post qwertz:
"@wdr
Dworzec przelotowy na lotnisku w Frankfurcie nie ma tu nic do rzeczy, bo dużo pociągów kończy bieg na dworcu głównym z którego dojeżdża się S-Bahnką, na którą tak samo jest wspólny bilet. Bilet na lotnisko nie tylko dotyczy Frankfurtu ale inne lotniska na które jest dojazd tylko S-Bahnką."
No jednak ma do rzeczy,bo ostatnio właśnie z niego korzystałem. I tak się świetnie składa (jak piszesz),że do głównego można bez problemu podjechać S8 czy S9 oraz wszystkimi regio jakie tamtędy przelatują. Przyznać jednak trzeba,że w porównaniu do oferty KDP na Frankfurt Hbf to przez Frankfurt Flughafen przelatują ogryzki (z międzynarodowych tylko ochłapy,obsługiwane właściwie wyłącznie przez DB; np. wszystkie Duplexy jeżdżą tylko do czołowego Frankfurt Hbf),ale za to jak napisałem masz od choinki regio: "klasyczne" DB regio,VLEXX,SUWEX itd. Co nie zmienia faktu,że za każdym razem musiałem dopłacać...
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony