Partnerzy serwisu:

Jeden weekendowy bilet PolRegio i PKP Intercity tylko w kasach

Michał Szymajda 14.07.2017 18,2k

Jeden weekendowy bilet PolRegio i PKP Intercity tylko w kasach
Bilet "Razem w Polskę" jest już w sprzedażyFot. PKP Intercity
Są pierwsze wymierne skutki prac nad „Wspólnym Biletem”. PolRegio i PKP Intercity przygotowały wspólną weekendową ofertę. Nowy bilet Razem w Polskę umożliwia odbycie nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.
Bilet „Razem w Polskę", ważny w pociągach obu przewoźników, pozwala na odbycie nieograniczonej liczby przejazdów od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. Bilet jest dostępny w dwóch wersjach. Opcja „Razem w Polskę Standard" za 109 zł obowiązuje w drugiej klasie pociągów TLK i IC oraz w pociągach uruchamianych przez PolRegio. Natomiast z biletem „Razem w Polskę Komfort" za 189 zł można podróżować w wagonach drugiej klasy wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP, EIC, IC i TLK) oraz PolRegio (R, IR).

Bilety są imienne, tak więc należy pamiętać o wpisaniu w sposób czytelny oraz trwały imienia i nazwiska podróżnego, a także numeru dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Dokument ten trzeba okazać podczas kontroli wraz z biletem. Ofertę weekendową można kupić nawet 30 dni przed planowaną podróżą tylko w kasach biletowych obu przewoźników.

Jak wykorzystać bilet?

Obaj przewoźnicy chwalą się możliwościami wykorzystania biletu. – Dzięki rozbudowanej siatce połączeń oferowanych przez PolRegio i PKP Intercity na wspólnym bilecie weekendowym można np. odkryć uroki polsko-litewskiego pogranicza (Suwałki, Trakiszki), wybierając pociąg PKP Intercity z Wrocławia, Łodzi lub Warszawy do Białegostoku, a następnie skład PolRegio do Suwałk czy poznać atrakcje turystyczne Roztocza, korzystając z nocnego pociągu TLK z Wrocławia przez Kraków do Rzeszowa z dogodną przesiadką na pociąg REGIO do Zamościa przez Bełżec i Zwierzyniec.

„Liczymy na nowych klientów"

– Połączenie ofert dwóch tak dużych przewoźników daje podróżnym spore możliwości, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Mam nadzieję, że wspólny bilet weekendowy zachęci do turystycznego odkrywania uroków naszego kraju – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

– Budujemy dobrą kolej, budujemy dobre relacje – to nie tylko nasze nowe hasło, ale też faktyczny sposób działania PolRegio. Stawiamy na integrację z innymi przewoźnikami. Nowa, stworzona wspólnie z PKP Intercity oferta to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Liczymy, że dzięki niej pozyskamy też nowych klientów – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne, działającej pod nazwą handlową PolRegio.

Brakuje "kropki na i"

Co istotne, wciąż będzie można kupić „Bilet weekendowy” ważny tylko w pociągach intercity (w opcji na TLK i IC za 81 zł.) oraz "Bilet Turystyczny" ważny w pociągach PolRegio (39 zł w opcji tylko na pociągi przewoźnika – „Mini Bilet Turystyczny”, lub za 45 zł w opcji na innych przewoźników regionalnych z wyjątkiem PKP SKM Trójmiasto i Kolei Mazowieckich – „Bilet Turystyczny”). Połączona nowa oferta „Razem w Polskę” wydaje się więc korzystna finansowo dla pasażera, zważywszy, że za jej ekwiwalent w osobnych ofertach przewoźników, w wersji podstawowej, trzeba zapłacić 120 zł.

Niestety, tego co mogło być weekendową namiastką prawdziwego „Wspólnego Biletu” wciąż nie udało się wdrożyć. Z niewiadomych przyczyn nowa oferta nie została bowiem rozszerzona na pociągi innych regionalnych przewoźników (co oferują już Przewozy Regionalne w ramach "Biletu Turystycznego"). Nie udało się też wprowadzić do niego nowych przewoźników – Kolei Mazowieckich i PKP SKM Trójmiasto. W tym drugim przypadku to zupełnie niezrozumiałe – przewoźnik należy bowiem do Grupy PKP.

Aktualizacja - bilety tylko w kasach: Jak poinformował wieczorem przewoźnik PKP Intercity, w pierwotnej informacji był błąd, a bilety można kupić tylko w kasach. Nieprawdziwa była zatem ta część wiadomości, w które zapowiadano możliwości zakupu biletu u konduktora.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony