Partnerzy serwisu:

Wspólny blankiet po wakacjach. Najpierw tylko w kasie

Jakub Madrjas 09.06.2017 2,9k

Wspólny blankiet po wakacjach. Najpierw tylko w kasie
Mijanka EIC Kiliński z EP09-013 oraz IR Szczeliniec z papugą na czele, Libartowo, 10.10.13r.Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
Jak zapowiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, tuż po wakacjach ruszy pierwszy etap wspólnego biletu. Obejmie możliwość kupna – początkowo tylko w kasie – biletu na przejazd pociągami PR, PKP Intercity i SKM Trójmiasto na jednym blankiecie.
Jak wyjaśnił niedawno minister Andrzej Adamczyk, tzw. wspólny blankiet będzie pierwszym etapem wprowadzania wspólnego biletu na polskiej kolei. Teraz poznaliśmy datę wprowadzenia tej oferty – początek wrzesnia. – Jak tylko skończą się wakacje nasi klienci otrzymają produkt o nazwie „wspólny przejazd” – zapowiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. Jak informował już wcześniej portal "Rynku Kolejowego", że projekt na razie realizowany jest przez trzech przewoźników: PKP Intercity, Przewozy Regionalne i SKM Trójmiasto.

Wkrótce internet i kolejni przewoźnicy

Jak tłumaczy Krzysztof Mamiński, za jedną transakcją, we wszystkich kasach tych przewoźników w Polsce będzie można kupić bilet na przejazd uwzględniający wszelkie ulgi ustawowe i handlowe. Mamiński zapewnia, że w ten sposób pasażer będzie mógł wybrać najkorzystniejszą cenę po uwzględnieniu wszystkich zniżek i ofert specjalnych; jeżeli będą to przejazdy pociągami jednego przewoźnika, to stosowana będzie taryfa degresywna. Nie będzie to jednak tańsze rozwiązanie dla pasażerów, niż obecna możliwość kupna dwóch biletów – stąd mowa o ofercie „wspólny przejazd”, czy "wspólny blankiet", a nie "wspólny bilet".

Wspólny przejazd we wrześniu pojawi się zatem w kasach, a w kolejnym miesiącu – w internetowych systemach sprzedaży. – Chcemy okres wakacyjny wykorzystać na próby – stwierdził Mamiński. Kolejni przewoźnicy, czyli koleje samorządowe będą zapraszani do udziału w projekcie już po tym etapie. 

Sprzedaż mobilna ze start-upem?

PKP myśli też o mobilnej sprzedaży biletów we współpracy z "młodym polskim start-upem, który ma już odpowiednie rozwiązanie". Trwają rozmowy na ten temat. – Chcemy pokazać, jak można wykorzystać młodą polską myśl techniczną w dużej firmie – stwierdził Mamiński. I dodał, że jeżeli wszystko się uda, PKP może w przyszłości promować to rozwiązanie za granicą. Szczegóły mają zostać podane podczas targów Trako.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony