Partnerzy serwisu:

Wspólny Bilet Samorządowy drożeje

Michał Szymajda 26.01.2022 2,8k

Wspólny Bilet Samorządowy drożeje
Fot. M. Szymajda
Wspólny Bilet Samorządowy – ciekawa oferta pozwalająca podróżować przez 24 godziny niemal wszystkimi pociągami regionalnymi poza składami Polregio – także podrożeje.
Wspólny Bilet Samorządowy był prostą odpowiedzią przewoźników samorządowych: Kolei Dolnośląskich, Kolei Małopolskich, Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Arriva RP, na próby wdrożenia Wspólnego Biletu przez Grupę PKP. Za pomocą jednego biletu, kosztującego 38 złotych, od 2017 roku można przez 24 godziny poruszać się pociągami wymienionych przewoźników (z bardzo nielicznymi wyjątkami, np. Pociągiem Słonecznym, czy weekendowymi IR ŁKA). Oferta pozostaje w mocy, ale zdrożeje. Zamiast 38 złotych za bilet zapłacimy 49. Wciąż nie będzie obejmować pociągów największego krajowego operatora – Polregio, który ma swoje odrębne oferty.

– Zmiana podyktowana jest m.in. wzrostem kosztów działalności spółek kolejowych – czytamy w komunikacie Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, opublikowanym przez Koleje Dolnośląskie.

Podróżni mogą zakupić Wspólny Bilet Samorządowy np. w kasach biletowych, u kierownika pociągu, przez Internet lub przez aplikacje mobilne, a także w biletomatach i innych punktach na terenie wybranych województw. Bilet w starej cenie można kupić do 1 lutego.

O tegorocznych podwyżkach cen biletów w PKP Intercity piszemy tutaj. Bilety jednorazowe i okresowe zdrożały u operatorów regionalnych już w grudniu 2021.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony