Partnerzy serwisu:

Wspólny bilet kolejowo-autobusowy dla Wągrowca

Martyn Janduła 04.10.2016 193

Wspólny bilet kolejowo-autobusowy dla Wągrowca
Fot. Koleje Wielkopolskie
Od października mieszkańcy Wągrowca, którzy kupują bilet miesięczny Kolei Wielkopolskich, będą mogli również bezpłatnie korzystać z komunikacji autobusowej. To wynik działań miasta zmierzających do promowania transportu publicznego.
Od 1 października wchodzi w życie oferta dla mieszkańców Wągrowca. Każdy, kto kupi bilet miesięczny Kolei Wielkopolskich, może zaznaczyć opcję zakupu Biletu Wągrowieckiego. Jest to oferta wspólnego biletu, który daje mieszkańcom Wągrowca możliwość bezpłatnego podróżowania lokalną komunikacją autobusową z Zakładu Komunikacji Miejskiej.

– Chcąc być miastem nowoczesnym i przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale także środowisku, musimy zmienić nasz sposób myślenia o transporcie i komunikacji. Wspólny bilet to zachęta do pozostawienia samochodu w garażu i skorzystania z miejskich autobusów – mówi Krzysztof Poszwa, burmistrz Wągrowca.

Jak zaznaczają urzędnicy, wielu mieszkańców Wągrowca, jeżdżąc codziennie koleją do pracy bądź na studia w kierunku Poznania, kupuje bilet miesięczny. Istnieje także grupa osób, które dojeżdżają do Wągrowca do pracy lub szkoły. To właśnie dla nich stworzono ofertę wspólnego biletu.

Atutem ma być także cena Biletu Wągrowieckiego, za który mieszkańcy zapłacą tyle samo, co dotychczas, przy zakupie miesięcznego biletu kolejowego. – Mieszkańcy nie poniosą więc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów – zaznacza burmistrz. Należy jednak pamiętać, że przy zakupie biletu miesięcznego Kolei Mazowieckich, trzeba zaznaczyć odpowiedni rodzaj biletu.

Cały proces usprawnia niedawno postawiony na peronie biletomat. Zadbały o to Koleje Wielkopolskie. Już w pierwszym miesiącu funkcjonowania automatu pasażerowie kupili ok. 1 000 biletów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony