Partnerzy serwisu:

Wspólnie poprawmy rozkład jazdy: Wielkopolska

mt, Rynek Kolejow 20.07.2018 2,8k

Wspólnie poprawmy rozkład jazdy: Wielkopolska
EP07-442 na czele pociągu z kibicami Arki Gdynia na finał Pucharu Polski w piłce nożnejFot, Daniel Tetkowski, sm42.pl
Jakiś czas temu ogłosiliśmy na naszych łamach akcję „Wspólnie poprawmy rozkład jazdy”. Dziś rozpoczynamy przedstawianie odpowiedzi przewoźników na postulaty zgłoszone przez naszych Czytelników. Na początek – kwestie związane z rozkładem pociągów w Wielkopolsce.
Ideą naszej akcji jest wskazanie przez Czytelników rozwiązań wątpliwych lub po prostu ewidentnych absurdów w rozkładach jazdy. Większość otrzymanych do tej pory spostrzeżeń przekazaliśmy przewoźnikom (zastrzegamy sobie jednak prawo do selekcji Państwa zgłoszeń), pytając ich jednocześnie o przyczynę danego stanu rzeczy. Pamiętajmy jednak – i to jest główne przesłanie naszej akcji – że nie wszystko da się poprawić i nie da się stworzyć rozkładu idealnego dla wszystkich. Rozkład jest bardzo wrażliwą materią i nie wszystko jest w nim oczywiste. Ale tam, gdzie się da, trzeba – z pomocą pasażerów – go ulepszyć.

Dominik Lebda, rzecznik Przewozów Regionalnych, przekazał nam stanowisko przewoźnika w zakresie wątpliwości Czytelników odnośnie do rozkładów w Wielkopolsce.

Jeden z Czytelników wskazał np. na brak możliwości przesiadki wieczorem w Poznaniu pomiędzy pociągiem PR z Kołobrzegu (przyjazd 20.53) i pociągiem Kolei Wielkopolskich do Wolsztyna (odjazd 19.58). – Planujemy, że po zakończonym remoncie linii kolejowej Poznań – Piła pojawią się nowe możliwości, ponieważ pociąg relacji Kołobrzeg – Poznań ma przyjeżdżać do Poznania po zakończonym remoncie o godz. 19:27 – informuje Dominik Lebda.

Podobna kwestia dotyczy możliwości porannej przesiadki w Lesznie pomiędzy pociągiem KW z Wolsztyna, który przyjeżdża o godz. 8.54, i pociągiem PR do Poznania, który… również odjeżdża o godz. 8.54. Rzecznik PR wskazuje, że tu przyczyną również są prace na sieci PKP PLK. – Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na trasie Leszno – Poznań są uwarunkowane ograniczoną przepustowością podczas modernizacji linii kolejowej, co niesie za sobą utrudnienia w skomunikowaniach – twierdzi Dominik Lebda.

W kontekście innych uwag, które dotarły do naszej redakcji, a które dotyczą rozkładu jazdy w Wielkopolsce – czekamy na odpowiedź Kolei Wielkopolskich nt. możliwości rozszerzenia terminów kursowania części pociągów KW zapewniających dojazd do i z Wolsztyna, tak aby w weekendy można było przesiąść się m.in. pomiędzy pociągami z Wolsztyna do Poznania oraz pociągami Przewozów Regionalnych do Kołobrzegu czy Szklarskiej Poręby.

Oczekujemy na Państwa dalsze postulaty – stworzyliśmy w tym celu adres rozklad@rynek-kolejowy.pl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony