Partnerzy serwisu:

Wspólna obsługa KM i PR odcinka Siedlce – Łuków zostanie utrzymana

jar, Rynek Kolejowy 30.08.2016 572

Wspólna obsługa KM i PR odcinka Siedlce – Łuków zostanie utrzymana
fot. Rafał Jasiński
Od początku obowiązywania rocznego rozkładu jazdy pociągów 2015/2016, Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Mazowieckimi obsługują odcinek Łuków – Siedlce. Po wprowadzeniu tej zmiany nieznacznie zwiększyła się liczba podróżnych. Planowane jest utrzymanie podobnej oferty w przyszłym roku.
Zalety z dwóch przewoźników regionalnych na jednym odcinku

Wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy pociągów, podróżnym korzystającym z połączeń między Siedlcami a Terespolem zaproponowano lepszą ofertę w ruchu regionalnym. Przecinający granicę województw lubelskiego i mazowieckiego odcinek Siedlce - Łuków obsługują dwaj przewoźnicy regionalni. Do 14 par w ciągu doby uruchamiaj mazowiecki przewoźnik, a PR – do 3 par. Składy narodowego przewoźnika dowożą podróżnych do Siedlec, gdzie po przesiadce mogą kontynuować podróż w kierunku stolicy czy na Podlasie. - Jest to korzystne rozwiązanie dla podróżnych, gdyż zmniejszyła się liczba koniecznych przesiadek w podróży z Terespola, czy Białej Podlaskiej do Warszawy – informuje „Rynek Kolejowy” Katarzyna Łukasik z Biura Rzecznika Prasowego spółki Koleje Mazowieckie.

Wspólna obsługa połączeń doprowadziła do rozszerzenia wzajemnego honorowania biletów promocyjnych przez obu przewoźników. - Na trasie Łuków - Siedlce, podobnie jak na innych liniach obsługiwanych przez nas i Koleje Mazowieckie, obowiązuje wzajemne honorowanie biletów w zakresie większym niż podstawowym. Wprowadziliśmy takie rozwiązanie z myślą o naszych podróżnych – wyjaśnia „Rynkowi Kolejowemu” Michał Stilger z Biura Prasowego spółki Przewozy Regionalne. 

W pociągach osobowych KM honorowane będą bilety jednorazowe, odcinkowe i sieciowe, a także bilety turystyczne, Regiokarnety wydane na przejazd pociągami PR. Pociągiem Regio można zaś podróżować na podstawie biletów KM: sieciowych, jednorazowych i odcinkowych. Honorowane są również oferty promocyjne takie jak np. KM-35, Firma z KM, ulga na Kartę Dużej Rodziny. Natomiast nie ma wzajemnego uznawania biletów np. na przejazd mniejszych lub większych grup osób. Mimo to jest to istotny krok do przodu, bo np. podróżny z Dęblina do Czeremchy może skorzystać z Biletu Turystycznego, a kilku osobowa rodzina jadąca bezpośrednim pociągiem PR z Białej Podlaskiej do Siedlec może podróżować na podstawie oferty Ty i raz, dwa, trzy.

Oferta zostaje utrzymana

Wprowadzona oferta mogła przyczynić się do zwiększenia zainteresowania pociągami kursującymi między Warszawą a Łukowem wśród klientów KM. - Porównując pierwsze półrocze 2015 r. do analogicznego okresu roku bieżącego, liczba podróżnych na odcinku Warszawa - Łuków nieznacznie wzrosła – podaje K. Łukasik. 

O tym, że wspólna obsługa odcinka linii nr 2 to udane rozwiązanie świadczy również decyzja o utrzymaniu obecnie obowiązującego rozwiązania.- Organizator przewozów na obszarze województwa lubelskiego planuje utrzymanie obsługi odcinka Łuków – Siedlce w rozkładzie jazdy pociągów 2016/2017 w dotychczasowym wymiarze – informuje „Rynek Kolejowy” Beata Górka, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego. 

Natomiast, przynajmniej na razie, nie należy spodziewać się rozszerzenia wzajemnego honorowania biletów promocyjnych o kolejne rodzaje czy rozszerzenie obowiązywania niektórych biletów promocyjnych PR o odcinek Warszawa – Siedlce. Z informacji uzyskanych od przewoźników wynika, że obecnie nie ma takich planów. Jednak, jak zastrzega M. Stilger, nie można wykluczyć rozszerzenia wzajemnego honorowania ofert promocyjnych w przyszłości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony