Partnerzy serwisu:

Wrocławski poseł walczy o alkohol na dworcach

Hotmoney.pl 19.12.2013 112

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-12-19 11:15:43 Autor: W
---
Kto chce to i tak pije (tyle ze pokątnie), a zmiana przepisów pozwoliłaby to ucywilizować trochę.
2013-12-19 11:24:52 Autor: miw
---.tktelekom.pl
A na tym dworcu to komu robotę załatwia?
2013-12-19 11:46:56 Autor: dorożkarz
---.icpnet.pl
Co za idiotyczna argumentacja. Sprawcy rozbojów nie upijają się w restauracjach. Z wyjątkiem niektórych posłów, którym noc przy barze w dyskotece dodaje wigoru.
2013-12-19 12:15:17 Autor: leemc
---.ip.netia.com.pl

leemc
Dziwne, że Ministerstwo Gospodarki nie powołuje się na statystyki pijanych kierowców i nie dopilnuje zakazu sprzedaży wszelakiego alkoholu na stacjach benzynowych. Wygląda na to, że taki z Piechocińskiego przyjaciel kolei, jak z Macierewicza astronauta.
2013-12-19 13:57:03 Autor: amigo.ze.szwecji
---.opera-mini.net
Pośle

Jesteś odpadkiem bardzo niebezpiecznych

Zachodzących co dzień procesów społecznych

Jesteś grzechem, a także wyrzutem sumienia

Konieczną zmianą, która nic nie zmienia
2013-12-19 15:06:15 Autor: havranek
---.59.75.5
Sejm to jedyny zakład pracy w Polsce (oczywiście poza lokalami gastronomicznymi), w którym sprzedawany jest alkohol. Ciekawe, że dbający o trzeźwość narodu politycy jakoś nie mają ochoty zadbać o własną trzeźwość. A wielokrotnie było widać bełkoczących i zataczających się parlamentarzystów i to niezależnie od barw politycznych. Politycy mają dziwny zwyczaj, że gdy tylko zostają wybrani na siłę chcą uszczęśliwiać innych. A co im do tego gdzie i co sobie piję? Jak zrobię dym to dopiero wtedy należy reagować, obciążyć kosztami i ukarać. A nie prewencyjnie, 1 na 100 robi dym, 99 pozostałych zachowuje się cywilizowanie, ale na wszelki wypadek politycy zabronią wszystkim. Wszystkim oprócz sobie, oczywiście.
2013-12-19 16:01:11 Autor: Tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
@dorożkarz: po pierwsze sprawcy rozbojów raczej nie upijają się przerd robotą, lecz po robocie jeśli już. Po drugie, nawet i bez rozboju wystarczająco upierdliwa jest jazda nocnym TLK z miejscówką opiewającą na wspólny przedział z lemingowatym żoolem tankującym flaszkę za flaszką i w kółko natrząsającym się bełkotliwym głowsem z Prezesa co to mówił "Zwyciężymy!". Obecnie taki żool gdy już mu się paliwo skończy - może liczyć wyłącznie na dziadków "Piwo jasne piwo piwo piwo!", zwlaszcza gdy usłużny konduktor podpowie mu gdzie takich dziadków najłatwiej spotkać zamiast od razu wezwać policję/straż miejską aby zabrała uciążliwego i coraz bardziej agresywnego śmierdziela z wagonu prosto do żłobka. Ty zaś pewnie chciałbyś aby alkohol podczas podróży można było klegalnie upić najlepiej na peronie, przez okno tak aby podczas krótkiego postoju nie trzeba było nawet wagonu opuszczać?
2013-12-19 17:31:59 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Kto chce ten się upije i nic na to nie poradzisz wystarczy krótka wizyta w żabce albo innej biedronce i już mamy zapas na całą podróż a służby wszelakie reagują jedynie w grubszych sprawach bo jak zwykle nie ma sił i środków. Dochodzi do takich ciekawostek że kibole jada sobie z meczu czy na mecz nocnymi Karkonoszami i w woj. śląskim mają jak się należy policyjna obstawę ale jak tylko pociąg dojedzie do Częstochowy policja znika bo woj. łódzkie nie wspominając o mazowieckim nie uznaje za stosowne ochraniać podróżnych w pociągu i co pan zrobisz nic pan nie zrobisz.
2013-12-19 18:04:47 Autor: Tipi
---.dynamic.gprs.plus.pl
Dane z policji na podstawie których Ministerstwo podejmuje decyzje są przerażająco oczywiste: skoro nie ma na dworcu ludzi to jest bezpiecznie. W domu siedzieć a nie po Polsce się włóczyć i alkohol po dworcach spijać!
2013-12-19 18:08:40 Autor: Tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
@Trako: ty chyba nie doceniasz żooli. Taki rzeczywiście nakupi w Biedronce tyle flaszek ile zdoła w podróżnej torbie zmieścić. ale wychlać w jedną noc byłby w stanie wielokrotnie więcej. Gdyby tylko miał możliwość zaopatrywać się w piwsko i gorzałę na bieżąco, podczas jazdy. A obecnie ma przynajmniej dylemat: wytrwać przez resztą podróży o suchym ryju (już tylko perspektywa katzowych mąk może niekiedy skłonić go do przełożenia libacji na zakończenie podroży) czy też (w stanie mocno już nieświeżym!) ryzykować spóźnienie na pociąg podczas poszukiwania najbliższej biedronki lub żabki podczas kilkunastominutowego postoju pociągu na większych stacjach. ideałem z punktu widzenia tego (P)Osła byłoby czynne cała dobę POgotowie Alkoholowe, dostarczające towar na życzenie klienta wprost do wagonu. Może on też z tych trunkowych, dla których wytrzymać bez wody dlużej niż 8 godzin bo tyle normalnie spędza się w robocie) byłoby niepodobieństwem?
2013-12-19 19:45:20 Autor: dorożkarz
---.icpnet.pl
@Tomek Janiszewski
I po co ten bełkot? W pociągu alkohol można spożywać tylko w wagonie gastronomicznym. Jeżeli byłeś świadkiem łamania tego prawa, trzeba było wymusić na obsłudze pociągu przestrzegania prawa, albo napisać skargę do zarządu przewoźnika. Ale ty wolisz na forum ględzić po próżnicy. Zakaz sprzedaży alkoholu na dworcach, gdy tuż obok i wagonie WARS alkohol można kupić, jest po prostu śmieszny. To żadne ułatwienie dla pijaczków, jeżeli i w lokalu gastronomicznym na dworcu byłby on dostępny po przystępnych cenach, jak w Warsie. 0,33 l piwa w wagonie barowym kosztuje 9,50 zł, w wagonie restauracyjnym 10,50 zł. Na zdrowie!
2013-12-19 20:44:05 Autor: .Piotr
---.g-net.pl
Piwo jasne, piwo jasne, piwo, piwo, piwo jasne...

To zawsze było. Kto chciał, to i tak kupił. Stracił dworzec.
2013-12-19 21:01:13 Autor: Pn11
---.czeladz.vectranet.pl
Czekam z utęsknieniem kiedy zniosą ten idiotyczny zakaz. Na dworcu jednego piwa przed podróżą nie mogę się napić, ale każdy żul może się narąbać do nieprzytomności w sklepie obok, wejść na dworzec, narzygać i zdemolować.
2013-12-19 23:48:41 Autor: tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
Jedno piwo można sobie wypić choćby i pod Biedronką w drodze na dworzec, byle tylko jaka służba nie sczaiła. W Warsie czegoś tam też można się napić, i to legalnie ale barman raczej nie naleje nabuzowanemu już żoolowi przy ludziach, gdyź narażalby się na utratę pracy. Co do zgłaszania "nieprawidłowości" - to z żoolem o jakim była mowa miałem nieprzyjemność jechać w "Przemyślaninie" czy jak to się tam obecnie nazywa, w drugi dzień tegorocznego majowego weekendu. Żool tankowal już najpewniej od Świnoujścia, i w Stargardzie gdzie wsiadłem capił już tęgo i szukał zaczepki. Zamiast od razu lecieć do kierpocia na skargę cierpliwie czekałem na pierwszą kontrolę biletów, w oczekiwaniu że młody konduktor w odPICowanym na błysk garniturze zareaguje przepisowo na widok walających się po przedziale pustych flaszek. tymczasem ten... udzielil żoolowi porady gdzie w Poznaniu szukać dziadków z worami piwa, oraz ile będzie miał czasu na zakupy. GdyPóźnym już wieczorem niedaleko przed Poznaniem żool, rozwścieczony tym że wszelkie jego próby nawiązania dialogu na temat paranoi znienawidzonego przez żoola "pana Prezesa" (kto wie, może ów żool był właśnie tym POsłem?) zlewalem ciepłym sikiem, a tym samym uważałem się za kogoś lepszego niż on stal się już agresywny - dopiero wtedy zaalarmowałem kierpocia, skarżąć się nie tylko na żoola ale i na skandaliczną postawę kondiego. Ci usiłowali zamieść sprawę pod dywan, oferując mi... pusty przedział (dla matek z dziećmi?) jednak tym razem nie odpuściłem i natychmiast odszukałem w Poznaniu patrol sukistów. Ci owszem weszli do wskazanego wagonu, po czym... zakomunikowali że podstaw do interwencji brak gdyż żool zdążyl pochować wszystkie flaszki i twierdzi że więcej już nie ma. Pozostałą drogę do Krakowa odbyłem w innym wagonie, także 1 klasy ale już nie przy oknie tak jak opiewala miescjówka, do tego jeszcze trafila się dla odmiany babina cierpiąca na słowotok i dzieląca się swoimi przeżyciami z zakładow dla nerwowo chorych w których się leczyła. Dopiero w trzecim z przedziale znalazłem wreszcie spokój: pies śpiący na kocu położonym na siedzeniu obok przeszkadzał mi zdecydowanie najmniej
2013-12-20 09:03:08 Autor: dorożkarz
---.icpnet.pl
Współczuję i gratuluję postawy obywatelskiej. Współczuję tylko dlatego, że dopiero w trzecim przedziale znalazłeś upragniony spokój. A to przecież pierwsza klasa była, więc spokój powinien być w każdym przedziale. Zwróciłeś się do zarządu PKP Intercity o odszkodowanie za niedostateczny komfort podróży?
2013-12-20 10:06:24 Autor: tomek Janiszewski
---.ip.netia.com.pl
A niby kogo miałbym podać na świadków? Przecie nie konduktora, bo musiałby świadczyć przeciwko sobie. Skoro nic nie wskórał (lub raczej wskórać nie chciał) patrol służb powołanych dla ochrony porządku i bezpieczeństwa w pociągach, mimo że nakryli żoola nawet jeśli nie nad wypitą do połowy flaszką browca to capiącego przecie na milę gorzelnią, to na jakiej podstawie ktokolwiek miałby zostać pociągnięty do odpowiedzialności za sprawą jednej skargi niezadowolonego pasażera? Żool nie był zresztą bynajmniej w typie dworcowego menela lub złomiarza, prędzej już sieroty po rozwiązanej SB, względnie jakiegoś ciecia z korpo. Na przyszłość spróbuję interweniować u kieropocia na sam widok rozstawionych w przedziale flaszek, nie czekając nawet na kontrolę biletów. Wtedy szczeniacki kondi nie zdązyłby zrobiś pierwszego głupstwa (wskazując żoolowi możliwe źródła zaopatrzenia się po drodze w paliwo) po którym i jemu, i kierpociowi pozostało już tylko iść w zaparte w trosce o własne doopy.
Kto inny po takiej przygodzie dojdzie ostatecznie do wniosku że pociągi zwłaszcza nocne były, są i już po wsze czasy pozostaną jedną wielką meliną, i na zawsze się przeciądzie do Polskiego Busa. Czy opłaca się kolei tracić pasażerów w imię zyskania dość wąskiej kategorii klientów na dworczowych sklepach? POsłowi z pewnością tak, o lie para się biznesem takim jak jego niegdysiejszy partyjy qmpel, znany bałwan i zbereźnik spod Biłgoraja.
2013-12-20 12:35:39 Autor: piter
---.29.172.9
Ministerstwo Gospodarki powinno niezwłocznie powiadomić wszystkie kraje europejskie o zaniżonym bezpieczeństwie z powodu udzielonych koncesji na sprzedaż alkoholu restauracjom działającym na terenie dworców kolejowych.

Debilizm nie ma granic.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony