Partnerzy serwisu:

Wrocławski DSDiK szuka chętnych do utrzymania dwóch linii kolejowych

Michał Szymajda 27.08.2019 3,1k

Wrocławski DSDiK szuka chętnych do utrzymania dwóch linii kolejowych
Autobus szynowy GW Train na linii ze Szklarskiej PorębyFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl, Archiwum
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu poszukuje firmy z branży kolejowej, która zajmie się bieżącym utrzymaniem dwóch linii znajdujących się w zasobach zarządcy.
DSDiK to jeden z nielicznych krajowych zarządców infrastruktury kolejowej poza PKP PLK, który utrzymuje linie kolejowe znajdujące się w ruchu pasażerskich. Instytucja, będąca jednostką budżetową dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego, rozpisała właśnie dwa przetargi, które mają wyłonić podmiot, który zajmie się bieżącym utrzymaniem i konserwacją infrastruktury kolejowej na linii 311 ze Szklarskiej Poręby do Granicy państwa oraz linii 326 z Wrocławia Psiego Pola do Trzebnicy. Na pierwszej z linii odbywają się codzienne regularne kursy pociągów do Czech, po drugiej kursują autobusy szynowe Kolei Dolnośląskich, łączące Wrocław Główny z Trzebnicą.

W obu niezależnych przetargach kryterium wyboru oferty jest w 40% czas dojazdu i przystąpienia do likwidacji usterek, w drugim 60% – cena oferty. Wybrana firma zajmie się utrzymaniem linii od pierwszego stycznia 2020 do ostatniego dnia 2020 roku. Oferty w obu konkursach ofert można składać do 17 września.

Warto przypomnieć, że w połowie marca DSDiK rozstrzygnęła przetarg na wykonanie prac remontowych przy odcinku linii kolejowej z Dzierżoniowa do Bielawy. Prace są już zaawansowane. Pociągi do Bielawy miałyby pojechać ponownie jeszcze w tym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony